U Valpovu započeo festival šaha
- Detalji
- Objavljeno: Subota, 11 Prosinac 2021 07:53
- Napisao/la Zdravko Birovljević
- Hitovi: 1933

VALPOVO Već 24 godine, povodom Dana grada Valpova, organizira se ženski šahovski turnir Čarobni prsten.
Riječ je o najstarijem ženskom šahovskom turniru u Hrvatskoj.
Uz Prsten, organizira se i 17. put za redom i kadetski turnir „Iovallium“. Organizator oba natjecanja je Šahovski savez Osječko-baranjske županije i oni su županijska šahovska prvenstva u ženskoj i kadetskoj konkurenciji. Uz ŠS OBŽ pomoć u organizaciji natjecanja pružio je i grad Valpovo.

Zbog epidemioloških mjera, koje su na snazi, smanjen je broj sudionica i sudionika . Na ženskom turniru natječe se 10 igračica, a na kadetskom 45 djevojčica i dječaka.Turniri će se igrati od 10. do 12.prosinca 2021.g.. u lijepom ambijentu valpovačkog hotela «Villa Valpovo“. Povodom 25 obljetnice ŠS OBŽ postavljena je i prigodna izložba fotografa Darka Jančikića.Turnir je otvorio predsjednik ŠS OBŽ Renato Vince, a sve nazočne pozdravio je valpovački gradonačelnik Matko Šutalo.
Poslije dva odigrana kola na Prstenu u vodstvu su Ana Berke i Petra Kejžar s 2 boda.
Na Iovalliumu su s dva boda u vodstvu: Josipa Zovko, Ivan Miletić, Duje Mandarić, Leo Bastak, Luka Jakobović, Mia Dundović, Nikola Tomaić, Matej Borzan, Matej Filić, Karlo Šokec, Anja Savić i Zef Kolgjeraj.

Piše: Zdravko Birovljević
