GIMNASTIKA:Seniorke brončane u Vukovaru

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

VALPOVO U organizaciji GK Vukovar u subotu 18. svibnja održano je 2. kolo „D“ programa regije Istok u ženskoj sportskoj gimnastici na 57. Kupu Slavonije i Baranje.

Nastupilo je ukupno 85 natjecateljica iz 6 klubova odnosno iz 6 gradova naše regije:  Vukovara, Slavonskog Broda, Požege, Vinkovaca, Belog Manastira i Valpova.

Gimnastičarke Valpova nastupile su u svim trima kategorijama. Kadetkinje su osvojile 6. mjesto. Naša najbolja kadetkinja bila je Lucija Klibert osvojivši 20. mjesto, zatim Marta Mandić osvojivši 24. mjesto, Luna Gelenčer – 30. mjesto te Franka Vinković - 36. mjesto.

Juniorke su osvojile 5. mjesto. Naša najbolja juniorka bila je Tea Čavčić osvojivši 9. mjesto, zatim Ema Mihaljević – 22. mjesto, Kaira Ivić – 25. mjesto i Patricia Komarac - 26. mjesto.

Seniorke su osvojile odlično 3. mjesto. Najbolja naša seniorka bila je Kiara Plečko osvojivši 7. mjesto, slijede Iva Berečić - 10. mjesto, Ana Torjanac - 13. mjesto, Marisa Petranović - 15. mjesto, Ina Cvetković – 16. mjesto, Lana Bartolović - 17. mjesto i Petra Mikić – 19. mjesto.

Ekipe na natjecanju vodile su trenerice Marija Vileta i Monika Kubat dok su sutkinje Lucija Ivančević i Ana Birovljević sudile na preskoku i ručama.

Ovo natjecanje je bilo posljednje natjecanje u „D“ programu prije ljetne stanke. Slijedi 2. kolo ženske sportske gimnastike u „C“ programu koje će se održati 9. lipnja u novoj dvorani „Sokolski dom“ u Osijeku. Sredinom lipnja održat ćemo i društveno natjecanje za članove našega kluba.

Napisala: Monika Kubat, trenerica