GIMNASTIKA:Kadetkinje brončane u Požegi

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

VALPOVO/POŽEGA U organizaciji GD „Sokol“ Požega u prošlu je subotu održano 3. kolo „B“ i „C“ programa regije Istok u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici na 57. Kupu Slavonije i Baranje.

Nastupile su ukupno 164 natjecateljice iz 9 klubova naše regije:  Đakova, Slavonskog Broda, Požege, Vukovara, Vinkovaca, Belog Manastira, Valpova te Osijeka – „Inova-Gim“ i „Žito“.

Gimnastičarke Valpova nastupile su u gotovo svim kategorijama. Mlađe kadetkinje natjecale su se pojedinačno te osvojile redom: Katja Deak – 6. mjesto, Mateja Klibert – 8. mjesto te Iva Perak – 11. mjesto.

Kadetkinje su ekipno osvojile 3. mjesto. Naša najbolja kadetkinja bila je Lana Pranjić osvojivši 13. mjesto, zatim Mia Strugačevac osvojivši 17. mjesto, Maja Konstantinović – 21. mjesto te Leona Smolčić - 22. mjesto.

Mlađe juniorke ekipno su osvojile 5. mjesto. Najuspješnija u ekipi bila je Leonarda Mađarić osvojivši 9. mjesto, zatim Nikolina Pomper osvojivši 17. mjesto, nadalje Ana Marija Abičić – 29. mjesto, Neva Jančikić – 30. mjesto, Tena Novaković – 31. mjesto te Katarina Miličević - 34. mjesto.

Juniorke su se natjecale pojedinačno te osvojile redom: Matia Deak – 20, mjesto, Lorna Budai – 22. mjesto, te Petra Žlender – 30. mjesto. Seniorke su osvojile odlično 3. mjesto.

Ekipe na natjecanju vodile su trenerice Lea Pendić i Monika Semialjac dok su sutkinje Lucija Ivančević i Ana Birovljević sudile na tlu i gredi.

Ovo natjecanje je bilo posljednje natjecanje u „B“ i „C“ programu ove natjecateljske sezone. Slijedi nam priprema za Završnicu kupa Hrvatske koja će se održati krajem studenog u Nedelišću. Naši najuspješniji natjecatelji i natjecateljice plasirat će se na Završnicu kupa Hrvatske gdje će pokušati predstaviti naš klub u što boljem svijetlu.

Pozivamo svu zainteresiranu djecu neka nam se pridruže na treninzima. Upisi se mogu izvršiti svaki radni dan poslije 18.30 sati u „staroj“ dvorani Srednje škole Valpovo. Veselimo se Vašem dolasku!

Napisala: Monika Semialjac, trenerica