MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

Povezani članci

VIDEO

 

 

 

 

Stožeri civilne zaštite gradova i općina pojačat će kontrolu okupljanja na otvorenom

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

I danas je idržana sjednica Stožera civilne zaštite OBŽ, nakon koje je smo primili priopćenje koje prenosimo u cijelosti.

Tijekom posljednja 24 sata učinjeno je 130 testiranja na području Osječko-baranjske županije u KBC-u Osijek i Zavodu za javno zdravstvo OBŽ, a tri su osobe pozitivne na koronavirus. Trenutno su na području naše županije do sada evidentirane 92 oboljele osobe, od kojih su dvije izliječene. Jedna je osoba preminula, a riječ je o pacijentu starije životne dobi te onkološkom bolesniku. Stožer civilne zaštite Osječko-baranjske županije ovim putem izražava sućut obitelji preminule osobe. 

- Od tri nova pozitivna nalaza, dva su kontakti prije evidentiranih oboljelih osoba, a jedna je osoba novi, zasebni slučaj čijih smo 15 kontakta stavili u samoizolaciju, pa danas u samoizolaciji imamo 462 osobe – rekao je ravnatelj ZZJZ Osječko-baranjske županije Zlatko Pandžić i dodao kako testova ima dovoljno što pokazuje i broj testiranih osoba, a KBC Osijek i ZZJZ testiraju i uzorke pristigle iz Opće bolnice Slavonski Brodi i Opće bolnice Vinkovci.

Policija je zaprimila 7 dojava o kršenju samoizolacije od kojih se 6 pokazalo točnima. Samoinicijativno su obišli 72 osobe u samoizolaciji i nijedna od njih nije kršila propisanu mjeru. Policija i dalje kontrolira propusnice na 8 stalnih i 50 privremenih lokacija te je legitimirano 2874 osobe od kojih je 12 bilo bez valjane propusnice.

- Uočili smo pojavu okupljanja građana ispred i u dvorištima trgovina gdje se zadržavaju uz pića koja su u tim trgovinama kupili, osobito u manjim mjestima. Ponovo vas molim da to ne radite jer policija to neće tolerirati. Sankcionirat ćemo sve koji se okupljaju kao i osobe koje su im omogućile da se okupljaju u blizini ili u dvorištu njihovih trgovina – rekao je Ladislav Bece, načelnik Policijske uprave osječko-baranjske.

U ime gradonačelnika i gradske uprave sućut obiteljima preminulih izrazio je načelnik Stožera Grada Osijeka Boris Piližota i pozvao još jednom sve sugrađane na odgovorno ponašanje.

- Dolaskom lijepog vremena moramo pojačati kontrole okupljanja i danas smo dogovorili da ćemo na terenu imati dodatnih 15-ak inspektora Civilne zaštite koji će u suradnji s policijom kontrolirati sve prijavljene lokacije – rekao je Piližota i dodao da gradski stožer radi na nizu drugih pitanja koje postavljaju sugrađani te da je s GPP-om u završnoj pripremi uvođenje dodatnih linija i izvan prstena grada Osijeka za prijevoz putnika koji odlaze na posao.

Kada je riječ o otvorenom dijelu tržnice istaknuo je kako osječka tržnica ima 400-tinjak partnera te ne može kao u drugim manjim gradovima osigurati nekoliko takozvanih adventskih kućica po naseljima gdje bi se prodavalo voće i povrće.  Nije moguće, a nije ni pravedno raditi selekciju prodavača jer svi oni žele plasirati svoje proizvode, bilo da je riječ o voću, povrću ili sadnicama cvijeća. Stoga se očekuje odgovor nacionalnog stožera o omogućavanju rada i na otvorenom dijelu tržnice, o kojem je jučer govorio i župan Osječko-baranjske županije.

- Radimo paralelno na rješavanju svih poteškoća s kojim se susreću stanovnici naše županije i u stalnoj smo komunikaciji sa svim općinskim i gradskim stožerima. No moram napomenuti za sve vas koji mislite da je ova bolest rezervirana za starije osobe, da od posljednjih 6 novozaraženih osoba, sve su mlađe životne dobi, ni jedna od njih nije starija od 55 godina. Ova brojka od tri novozaražena s obzirom na broj testiranih je dobra brojka, no ključ je u odgovornom ponašanju svih bez obzira na dob – rekao je Goran Ivanović.

Dodao je i kako lokalni stožeri moraju poštivati mjere koje dolaze s nacionalne razine i vrijede jednako za sve. Mi ćemo sa svojim inicijativama tražiti od nacionalnog stožera da se odobre one aktivnosti kod kojih je moguće ispoštivati mjere socijalne distance i zaštite kako život ne bi stao – zaključio je Ivanović.

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 894 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

RASPORED FILMOVA

      LIPANJ

Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu