MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

O bio raznolikosti Dunava i Drave

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

BELIŠĆE U sklopu projekta Zelene staze Dunava i Drave u velikoj vijećnici Gradske uprave Belišća održan Okrugli stol pod nazivom „Biološka raznolikost Dunava i Drave“.

Kako je bilo pojašnjeno već na njegovom početku, ovaj okrugli stol u Belišću dio je, zbog pandemije COVID-19, odgođenog obilježavanja Međunarodnog dana biološke raznolikosti koji se inače diljem svijeta slavi 22. svibnja. Sukladno najavama, okrugli stol na čijem je početku nazočne u ime Grada Belišća pozdravila zamjenica gradonačelnika Ljerka Vučković, pokrio je cijeli niz tema iz područja biološke raznolikosti te specifičnosti područja uz Dunav i Dravu s posebnim naglaskom na iskorištavanje tih specifičnosti za privlačenje turista, a s fokusom na održivi turizam čijem se razvoju sve više stremi i na ovim prostorima.

Panelisti Okruglog stola bili su Maksima Mijatović iz Hrvatskog društva za zaštitu ptica i prirode, Kristina Kovačević iz Udruge za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek, Ivana Buzuk kao predstavnica Agencije za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Osječko-baranjske županije, Darko Barjaktarevićiz Turističke zajednice Općine Erdut, te Angel Milišić – Zečević iz poznatog belišćanskog Baraber extreme teama.

Uz Okrugli stol povodom Međunarodnog dana biološke raznolikosti održano je i razgledavanje ekološko – edukacijske staze Porić te je provedena radionica razgledavanja ptica na novosagrađenim promatračnicama, a cjelokupni događaj završio je zajedničkim ručkom i umrežavanjem svih sudionika projekta.
Ne treba zaboraviti niti značajan podatak da je područje provedbe ovog projekta višestruko zaštićeno u sklopu ekološke mreže Natura 2000, Regionalnog parka Mura-Drava i zaštićenog krajobraza Erdut te da je između ostalog i zbog toga svrha projekta stvoriti okvire za revitalizaciju projektnog područja kroz turistički razvoj temeljen na prirodnoj baštini, što to će donijeti socijalne, ekonomske i ekološke dobrobiti lokalnom stanovništvu i zajednici. Projekt čiji je glavni korisnik Općina Erdut se financira iz poziva Promicanje održivog razvoja prirodne baštine, u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., a sufinancirala ga je Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.
Lidija Aničić

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1153 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

KINO PROGRAM

LIPANJ

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

Nizom manifestacija

obilježena 200. obljetnica

smrti Matije Petra Katančića

Video

Prvi koncert Valpovačkog

tamburaškog orkestra započinje

od 22 minute i 54 sekundi

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu