MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Leona Ivanković nova je nada Glazbene škole

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

VALPOVO/BELIŠĆE – U tjednu međunarodnih natjecanja iz naše škole pripremilo se čak 6 učenika - izvijestila nas je Tihana Ivanković, voditeljica Glazbene škole Valpovo-Belišće.

 

U Varaždinu, na Međunarodnom natjecanju pijanista “Jurica Murai”, između 270 kandidata iz 7 zemalja pred međunarodnim ocjenjivačkim sudom natjecale su se tri učenice ove glazbene škole, a najveći uspjeh postigla je Leona Ivanković, učenica Mirte Masle, osvojivši s 95,67 bodova i prvu nagradu. Najveći je to uspjeh klavirskog odjela, koji iz godine u godinu bilježi sve bolje rezultate. Leona je ujedno i najmlađa učenica (9 godina) koja se pripremila za natjecanje i postigla ovakav rezultat. Lana Maltar, učenica Stele Maletić, osvojila je drugu nagradu, a Ana Topalović, učenica iste nastavnice, treću nagradu.

- Na međunarodnom natjecanju Daleki akordi u Splitu predstavile su nas Petra Sušić na violini, učenica Silvije Hrženjak, koja je osvojila drugu nagradu, i Lucija Šimić (flauta), učenica Ivane Vitovski, koja je osvojila treću nagradu - kazala je Ivanković.

A u Subotici je na međunarodnom natjecanju Dominik Milošević na bisernici sa svojim nastavnikom Danijelom Čehajićem osvojio prvu nagradu i maksimalnih 100 bodova te mu je žiri dodijelio Grand Prix, što je najveći uspjeh škole do sada! Dominik je ove godine i dobitnik prve državne nagrade u Dubrovniku, drugi put u svom školovanju.

- Nakon što je ove godine i zbor naše škole osvojio Zlatnu plaketu na međunarodnom natjecanju zborova u Požegi te dirigentica Sandra Lovrinčević posebnu nagradu za cjelokupan dojam, ovaj niz državnih i međunarodnih uspjeha kruna je ogromnog rada vrijednog malog kolektiva u jednoj mladoj školi koja još uvijek nema svoj prostor i ni jedan klavir - istaknula je Tihana Ivanković.

Lidija Aničić

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 694 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

RASPORED FILMOVA

      LIPANJ

Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu