Ladimirevčani uspješni na 60. županijskom natjecanju mladih tehničara

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

LADIMIREVCI Treću godinu za redom učenici Osnovne škole u Ladimirevcima sudjelovali su na natjecanju mladih tehničara.

U sklopu školskih izvannastavnih aktivnosti OŠ „Ladimirevci“ djeluje Klub mladih tehničara gdje učenici  dolaze razvijati svoje sposobnosti i vještine iz raznih područja tehničke kulture.

Sudjelujući u natjecanju mladih tehničara učenici već u osnovnoj školi stječu ozbiljna iskustva iz područja tehnike i tehnologije, što ih može motivirati za izbor budućega inženjerskog zvanja ili nastavak karijere u tehničkom području. Na taj se način učenici usmjeravaju u STEM području, što se ostvaruje rukovanjem različitim strojevima, alatima i priborom, izborom i obradom materijala, sastavljanjem i programiranjem sklopovlja, pri čemu natjecatelj piše ispit, izrađuje tehničku tvorevinu prema zadanoj dokumentaciji, koju potom predstavlja pred ocjenjivačkim povjerenstvom.

Ovogodišnje 60. natjecanje mladih tehničara održalo se u Osnovnoj školi Jagoda Truhelka u Osijeku. Na natjecanju je sudjelovalo 170 učenica i  učenika iz osnovnih škola  Osječko–baranjske županije.

Na Županijskom natjecanju pravila su vrlo jasna; učenici koji osvoje prvo mjesto izravno su pozvani na državno natjecanje koje će biti u  Poreču, od 9. do 12. travnja 2018.

Naša Patricia Perak ostvarila je izniman rezultat i sa svojih 96 bodova od mogućih 100 plasirala se na Državno natjecanje.

 Ove godine, na županijskoj razini, slijedeći učenici su ostvarili iznimne rezultate kojima još jednom čestitamo na uspjesima:

 

 

1.mjesto Patricia Perak, 7. razred, Strojarske konstrukcije/mentor prof.Violeta Kardoš;
2. mjesto Petra Poljak, 6. razred, Graditeljstvo/ mentor prof.Violeta Kardoš ;
2. mjesto Anja Pušić, 8. razred, Elektronika/mentor Tomislav Kudeljnjak i prof.Violeta Kardoš;
3. mjesto Katarina Kurtović, 7.razred, Obrada materijala/mentor prof.Violeta Kardoš;

  1. mjesto Filip Valentić, 7. razred, Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina/mentor prof.Violeta Kardoš;
  2. mjesto Katarina Terzić, 8.razred, Elektrotehnika/mentor prof.Violeta Kardoš;
  3. mjesto Danijel Jovinac, 8. razred Fotografija/mentor prof.Violeta Kardoš;
  4. mjesto Lucia Đurin, 5. razred, Modelarstvo i maketarstvo/mentor prof.Violeta Kardoš.