Gostovanje književnice Bojane Meandžije
- Detalji
- Objavljeno: Ponedjeljak, 27 Listopad 2025 15:33
- Napisao/la Vlasta Putar
- Hitovi: 731

BELIŠĆE U Gradsku knjižnicu i čitaonicu Belišće u utorak, 28. listopada 2025. u 14 sati stiže književnica Bojana Meandžija iz Karlovca.
U suradnji s izdavačkom kućom Alfa koja je izdala njezine knjige, u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, u belišćanskoj knjižnici organiziran je zanimljiv književni susret za djecu viših razreda osnovne škole.
![]() |
Autorica je napisala roman „Trči, ne čekaj me!” te još dvije dječje knjige, od kojih je jedna u suautorstvu s njezinom sestrom. „Trči, ne čekaj me!” autobiografski je roman čije je hrvatsko izdanje doživjelo šestu, a englesko izdanje drugu nakladu te u kojem spisateljica opisuje odrastanje u ratom zahvaćenom rodnom Karlovcu. Roman je napisala sa šesnaest godina u vlažnim prostorijama atomskog skloništa za vrijeme Domovinskog rata u Hrvatskoj te se preporučuje svim mladima kao izuzetno kvalitetno štivo za čitanje.
Ulaz je slobodan za sve posjetitelje!

