MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

„Guco“ na novom kolosijeku kao turistička atrakcija

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna
 

BELIŠĆE Kao što je bilo i planirano, završena je restauracija Spomen vlaka i prva tri vagona i drezina su danas dopremljeni i postavljeni na novu „postaju“ u Željezničkoj ulici, pokraj „Zelnih kuća“.

Nastavak slijedi sutra kada će biti dopremljeni i ostali vagoni i lokomotiva i postavljeni na tračnice.

To je završnica dijela projekta VICINaD,  koji grad Belišće provodi u zajedništvu s mađarskim gradom Barcsom i Lučkom upravom Osijek.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.603.240 eura, a pored restauracije popularnog „Guce“ ili "Ćire", obuhvaća i izradu projektne dokumentacije za izgradnju pristaništa za riječna plovila na Dravi te izradu studije u svrhu razvoja prekograničnog riječnog turizma i turističkih putovanja Dravom. Taj je projekt ocijenjen "najboljim projektom u ovom natječaju Prekogranične suradnje Hrvatska - Mađarska u programu turističkih atrakcija".
Nema sumnje da će to biti nova kulturno-turistička atrakcija u gradu, a vrijednost tog dijela projekta je 447.084 eura.

Spomen-vlak sastavni je dio Muzejske zbirke u Belišću i zaštićeno kulturno dobro pod nazivom „Gutmannov parni vlak“, obnovljen je i predstavljen javnosti otvaranjem Muzeja 1975. godine i podsjetnik je na nekadašnju uskotračnu Slavonsko-podravsku željeznicu koja je niz godina davala ritam životu Slavonije i Podravine. Ukinuta je 1970. godine, a od 1993. godine vlak je čuvala tvrtka DS Smith Belišće Croatia u svom krugu.

Zahvaljujući projektu financiranom iz Europskih fondova za Spomen vlak počinje nova era u kojoj će biti jedan od turističkih izazova i uklopiti se u ukupnu turističku ponudu ovog dijela Slavonije i Baranje.

 

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It