Tražite posao

VIDEO

Mladi Valpovčani viceprvaci države u gimnastici

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

VALPOVO Završnicom Kupa Hrvatske u osječkoj dvorani Gradski vrt završena je gimnastička natjecateljska sezona.

To je državno natjecanje na kojem nastupaju najbolje ekipe i pojedinci koji su ostvarili plasman na temelju rezultata u svojim regijama. Gimnastičko društvo „Hrvatski sokol“ Valpovo je ove godine imalo najviše natjecateljica i natjecatelja u posljednjih nekoliko godina. Rezultati nisu izostali ni ove godine, a za to su se pobrinuli juniori B programa Karlo Ružman i Marko Bošnjak. Dečki su u ekipnom plasmanu viceprvaci Hrvatske, dok su pojedinačno osvojili četvrto i peto mjesto.

U vrlo jakoj konkurenciji su se borili i dečki C-programa Sven Perak i Tomislav Slačanac. Sven je kao kadet osvojio 13.mjesto, a Tomislav je u konkurenciji juniora zauzeo 7.mjesto.

U najbrojnijoj kategoriji, kadetkinje C-pr., klub su predstavljale Katja Deak i Mia Markešić koje su zauzele 35. i 36. mjesto.

Mlađa juniorka C-pr. Tena Novaković je osvojila 35.mjesto, a juniorke Leonarda Mađarić 25. i Neva Jančikić 31. mjesto. Jedina naša seniorka Ana Bošnjak je bila 17.

Iako teška i nepredvidiva godina, za GD Valpovo je završila uspješno s mnoštvo medalja na regionalnim i nacionalnim natjecanjima. Sada slijedi pauza a zatim priprema za sljedeću natjecateljsku sezonu koja nosi dosta promjena i zanimljivosti pa se veselimo nastavku treniranja.

Čestitamo svim natjecateljicama i natjecateljima koji su vrijedno trenirali ove godine i predstavljali svoj klub i grad u regiji i Hrvatskoj te im želimo puno uspjeha u narednim izazovima i natjecanjima.