Mlađe kadetkinje a i juniorke Valpova osvojile ekipno 2.mjesto na Kupu Slavonije i Baranje!

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

VALPOVO/SLAVONSKI BROD U subotu  25. rujna 2021.godine, Gimnastički klub „Sokol“ Slavonski Brod bio je domaćin 59. Kupa Slavonije i Baranje odnosno 1. kola kvalifikacija regije Istok za 1. Prvenstvo Hrvatske u obaveznom programu  u ženskoj sportskoj gimnastici.

Nastupile su ukupno 102 natjecateljice iz 7 klubova odnosno iz 7 gradova naše regije: Vinkovaca, Vukovara, Osijeka, Slavonskog Broda, Đakova, Požege i Valpova.

Gimnastičarke Valpova nastupile su u 3 kategorije odnosno u kategoriji  mlađih kadetkinja, mlađih juniorki te juniorki. Treba napomenuti da je svima ovo prvo natjecanje u ovom programu ove sezone, nakon duže pauze bez natjecanja i nakon ljetne pauze.

Mlađe kadetkinje osvojile su odlično 2. mjesto. Naša najbolja mlađa kadetkinja bila je Katja Deak osvojivši 5. mjesto, zatim slijede: Mia Markešić - 6. mjesto, Matea Klibert - 7. mjesto, Mia Abramić - 12.mjesto i Lana Topalović -  13. mjesto.

Mlađe juniorke su osvojile solidno 6. mjesto. Najbolja naša mlađa juniorka bila je Tena Novaković osvojivši 18. mjesto, zatim slijede:  Nikolina Pomper - 21. mjesto, Mia Mirković - 27. mjesto, Julijana Bajtl - 28. mjesto te Lucija Klibert - 29. mjesto.

Juniorke su osvojile također 2. mjesto ekipno i pehar. Najbolja naša juniorka bila je Matia Deak koja je zauzela 6. mjesto, zatim slijede: Neva Jančikić - 7. mjesto, Leonarda Mađarić – 10. mjesto, Lorna Budai - 11. mjesto te Kiara Plečko - 15. mjesto.

Ekipe na natjecanju su vodili treneri Lea Pendić i Ana Vuković, dok je naša sutkinja Lucija Ivančević sudila na dvovisinskim ručama.

Uz puno truda i rada nadamo se još boljem nastupu na sljedećem kolu sredinom listopada i još boljim gimnastičkim rezultatima.