Tražite posao

VIDEO

Mladi valpovački gimnastičari u vrhu konkurencije

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

VALPOVO/POŽEGA Gimnastičko društvo „Sokol“ Požega bilo je domaćin 4. kola 56. Kupa Slavonije i Baranje, ujedno i Kupa Hrvatske regije Istok, B i C programa u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici.

Nastupilo je ukupno 126 natjecateljica iz 9 klubova odnosno iz 8 gradova naše regije: Belog Manastira, Vukovara, Vinkovaca, Osijeka, Slavonskog Broda, Đakova, Požege i Valpova.

Gimnastičarke Valpova nastupile su gotovo u svim kategorijama C programa odnosno u kategoriji  mlađih kadetkinja, kadetkinja, mlađih juniorki i juniorki.

Mlađe kadetkinje osvojile su odlično 2. mjesto. Naša najbolja mlađa kadetkinja bila je Laura Cvenić osvojivši 8. mjesto, zatim Mia Markešić - 9. mjesto, Marija Habjanović- 10.mjesto i Zara Mihaljević - 11. mjesto.

Kadetkinje su također bile odlične te su osvojile 3. mjesto. Najbolja naša kadetkinja bila je Nikolina Pomper osvojivši 11. mjesto, zatim slijede:  Tena Novaković - 13. mjesto, Mona Tepeš - 19. mjesto,  Ana Marija Abičić - 21. mjesto te Tea Čavčić - 24. mjesto.

Naše mlađe juniorke na ovome kolu natjecale su se u pojedinačnoj konkurenciji. Najbolja mlađa juniorka bila je Leonarda Mađarić zauzevši 20. mjesto, zatim Katarina Miličević - 25. mjesto i Neva Jančikić - 26. mjesto.

Juniorke su osvojile ekipno solidno 5.mjesto. Najbolja juniorka je bila Lorna Budai na 18. mjestu, zatim slijede: Anja Cvenić- 19.mjesto, Matia Deak- 20.mjesto, Karla Andrišić- 21.mjesto i Petra Žlender- 22.mjesto.

U muškoj sportskoj gimnastici nastupila su 24 natjecatelja iz 5 gradova: Požege, Vinkovaca, Osijeka, Sl. Broda i Valpova.

Naši juniori C programa osvojili su ekipno odlično 2.mjesto. Najbolji naš junior bio je Marko Bošnjak osvojivši 3.mjesto, zatim je Karlo Ružman bio 5. te Tomislav Slačanac - 9. mjesto. Sven Perak je osvojio zlatnu medalju u univerzalnom programu.  Svi naši natjecatelji su se plasirali na Završnicu Kupa Hrvatske odnosno na Državno prvenstvo.

Ekipe na natjecanju su vodili treneri Ana Birovljević, Monika Kubat i Zlatko Ištvanović dok je naša sutkinja Lucija Ivančević sudila na gredi.

Ovim kolom natjecanja završili smo ovu sezonu natjecanja za „B“ i „C“ program u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici te možemo reći da je bila uspješna.

Sada nekim natjecateljima slijedi Državno prvenstvo u studenome te im želimo puno sreće i uspjeha.

Napisala: A. Birovljević, trener