MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

4. Izviđački dan Osječko-baranjske županije

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

BELI MANASIR/VALPOVO Nastavljajući trogodišnje iskustvo i napore izviđača naše županije da se i na izviđački način obilježi Dan Osječko-baranjske županije, u Belom Manastiru je 6. lipnja održan 4. Izviđački dan Osječko-baranjske županije.

U izvršnoj organizaciji UI «Slavonski hrast» iz Osijeka, a uz aktivno sudjelovanje izviđačkih udruga IK «Javor» iz Osijeka, OI «Klasje iz Đakova i OI «Iovallios» iz Valpova, te po prvi puta novoosnovanih UI «Orao» iz Petrijevaca, formirana su u okolišu osnovne škole «Dr. Franjo Tuđman» u Belom Manastiru četiri izviđačka dvorišta s po nekoliko pripremljenih radionica i igraonica za oko 130 učenika nižih razreda osnovnih škola Baranje i Osijeka, te 90-tak poletaraca i pčelica izviđačkih udruga naše županije. Kako je ranije na izviđačkim koordinacijama dogovoreno, teme igraonica i radionica su bile vezane uz obrt i poljoprivredna gospodarstva pa su brojni valpovački izviđači u svom «dvorištu« sudionicima ponudili dvije radionice izrade uporabnih predmeta od papira ( čaše, kape, popularne vjetrenjače…), te igraonice: berba višanja, uzimanje marama, šibice i tjeranje janjadi u obor. I izviđačka dvorišta Javora, Klasja i Slavonskog hrasta obilovala su zanimljivim igrama i radionicama.Valpovačkim poletarcima koji su prošli sve radionice i igraonice su naravno bile najbolje poznate igre i aktivnosti Iovalliosa, ali im se posebno svidjelo i paljenje vatre kremenom i dizanje «Sahare» kod Slavonskog hrasta, semafor kod Klasja, te pastirski poligon i ribolov kod Javora, Škola – domaćin je sve sudionike počastila odličnim i fino ljutim baranjskim grahom, a u dobro raspoloženje i razigranost uvjerili su se i gradonačelnik Belog Manastira Ivan Doboš i njegov zamjenik Predrag Stojanović koji su se u posjetu posebno zadržali kod naših izviđača. Informaciju pripremio: DarkoTivanovac

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

RASPORED FILMOVA

       VELJAČA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu