MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Njemačka škola u posjetu gradonačelniku

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

VALPOVO Gradonačelnik Matko Šutalo danas je bio domaćin njemačkom školskom orkestru koji je u sklopu Erasmus+ projekta zajedno s ravnateljicom OŠ M. P. Katančića i  nastavnikom Danijelom Čehajićem sa suradnicima posjetio i valpovačku Gradsku upravu.

Gradonačelnik Matko Šutalo pozdravio je naše goste na njemačkom jeziku što im je bilo osobito drago. Upoznao ih je s Valpovom i svime čime se naš grad ističe i ponosi.

U Valpovu se održava tjedan njemačke kulture i obrazovanja, a vrhunac je večerašnji koncert u Velikoj dvorani Centra kulture Matija Petar Katančić. Posjetitelji će imati priliku uživati u glazbenim izvedbama njemačkog školskog orkestra koji je u sklopu partnerskog posjeta i Erasmus+ programa zajedno s ravnateljicom OŠ M. P. Katančića i  nastavnikom Danijelom Čehajićem sa suradnicima posjetio i valpovačku gradsku upravu.

Program posjeta ove zanimljive skupine započeo je još u ponedjeljak, 22. travnja, a tijekom tjedna održane su razne radionice, probe i kulturni izleti kao i radionica za članove Udruge osoba s invaliditetom “Mi”. U petak će u osnovnoj školi njemački gosti zajedno s našim učenicima razmjenjivati pripremljene prezentacije u interaktivnom razgovoru na njemačkom i engleskom jeziku što je jedan od značajnih ciljeva ovoga susreta.

Ovim projektom se obilježava priključenje osnovne škole Matije Petra Katančića, Valpovo sustavu “Schulen: Partner der Zukunft” koji je pod okriljem njemačkog Ministarstva kulture.

Najznačajniji događaj tjedna, koncert, zakazan je za danas u 18 sati. Ovaj nesvakidašnji događaj zasigurno obogaćuje kulturnu ponudu grada Valpova.

Ovim putem pozivamo sve ljubitelje glazbe i kulture da se pridruže večerašnjem koncertu. Ulaz je slobodan, a koncert počinje u 18 sati.

Ne propustite priliku doživjeti harmoniju njemačke i hrvatske glazbene tradicije u srcu Slavonije, priopćeno je iz Ureda gradonačelnika.

Ured gradonačelnika

 

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 781 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

RASPORED FILMOVA

      LIPANJ

Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu