Stanje vodotoka pod kontrolom

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

Prema današnjem izvješću Područnog centra obrane od poplava, tijekom jučerašnjeg dana vodostaj Vučice i dalje je u porastu. Kod mjernog mjesta kod Marjančaca dosegao je +730 centimetara s tendencijom daljeg porasta. Uspostavljena je redovna obrana od poplave na području malog slivu Karašica –Vučica.

 

Prema riječima Ivice Nađa, voditelja Centra obrane od poplave Hrvatskih voda za sektor “B”, u proteklih je nekoliko dana na području sliva Karašica-Vučica mjestimično palo i više od 170 litara kiše koliko je izmjereno kod jezera Lapovac gdje je jedan od kišomjera, što se odražava na ovako visok vodostaj. Zbog visokog vodostaja Drave i Dunava sada je otežano ulijevanje u te velike rijeke pa vodostaji manjih rijeka i dalje rastu.

Drava kod Belišća će svoj maksimalni vodostaj imati sutra i za koji će centimetar preći granici kada se proglašava redovna obrana od poplave. Stanje se redovno prati i za sada se neće proglašavati ta razina obrane, jer vodostaj u gornjem toku Drave stagnira. U narednom tjednu će se tokovi rijeka smiriti i stabilizirati jer, se ostvaruje prognoza da će kiše prestati, naglasio je Nađ.

Ekipe Centara za obranu od poplave su na terenu i nadgledaju situaciju i po potrebi interveniranju tamo gdje visok vodostaj ugrožava prometnice ili objekte.