HVIDRA u novim prostorima
- Detalji
- Objavljeno: Četvrtak, 10 Ožujak 2016 08:34
- Napisao/la Pavo Milekić
- Hitovi: 1490
BELIŠĆE U srijedu je, s početkom u 19,00 sati, u novouređenim prostorijama Udruge, u Belišću, Radnička 14. održana je peta po redu sjednica Predsjedništva u ovoj godini.
U uvodnom dijelu sjednice, predsjednik Udruge HVIDR-a Belišće Pavo Milekić zahvalio se svim članovima udruge koji su tijekom višetjednog uređenja novih prostorija dali svoj nemjerljiv i nesebičan doprinos.
Nakon usvajanja zapisnika sa prošle sjednice, održane 23. veljače, na sjednici se razgovaralo o provedenim i planiranim aktivnostima Odbora za sportsko-rekreativne i kulturno-zabavne aktivnosti i obilježavanju 24. Obljetnice akcije Baranja koja će se svečano obilježiti 3. travnja.
Posebna pozornost posvećena je pripremi i planu aktivnosti Udruge vezano za „Dan hrvatskih branitelja grada Belišća“, koji će se u gradu Belišću po prvi puta svečano obilježiti dana 30. svibnja 2016. godine u spomen na konstituiranje prvog višestranačkog Sabora 1990. godine koji je hrvatski narod u domovini i u svijetu prihvatio kao prvi Dan hrvatske državnosti. Dan kada se prvi puta u sveukupnoj hrvatskoj povijesti konstituirao jedan demokratski izabran hrvatski Sabor i dan kada je u Hrvatskoj nakon 45 godina prestala komunistička vladavina, uspostavljena demokracija i počeo proces osamostaljenja Republike Hrvatske.
U nastavku sjednice jednoglasnom Odlukom nazočnih članova predsjedništva, u počasno članstvo Udruge primljen je Vlado Maltar iz Belišća, vlasnik tiskare i knjigoveznice „Slog“ Belišće
Sjednica Predsjedništva završila je prijemom 2 nova člana.
Slijedeća sjednica Predsjedništva održat će se u srijedu, 23. ožujka 2016. godine kada će gradonačelnik grada Belišća g. Dinko Burić službeno otvoriti nove prostorije Udruge HVIDR-a Belišće
