3. travnja: Prva Memorijalna utrka „Život za život“
- Detalji
- Objavljeno: Ponedjeljak, 31 Ožujak 2014 11:21
- Napisao/la Vladimir Vazdar
- Hitovi: 1505

VALPOVO/BELIŠĆE Ove godine program obilježavanja 22. godišnjice akcije u Baranji bit će obogaćen prvom Memorijalnom utrkom „Život za život“
Start utrke je predviđen 3. travnja, kod spomenika 107. brigadi u Valpovu u 13 sati, a već od podneva će se na startu primati prijave za sudjelovanje.
Uz kategoriju pripadnika 107. brigade HV, planirano je dvije kategorije žena – seniorke - do 39 godina i veteranke - više od 40 godina, također iste kategorije muškaraca te učenici osnovnih škola i srednjoškolci. Po tri najbolje plasirana trkača ili trkačice će dobiti medalje.
Učenici od 1. do 4. razreda osnovnih škola trčali bi stazu od oko 800 metara od Osnovne škole Ivana Kukuljevića u erlišću do cilja na trgu Ante Starčevića.
Trka za sve ostale sudionike se trči od spomenika u Valpovu do cilja na trgu Ante Starčevića u Belišću, a svečana podjela bit će organizirana u 14 sati na cilju.
Istovremeno će iz Osijeka od kapelice Kraljice mira u Osijeku na lijevoj obali Drave krenuti 15 maratonaca koji će trčati do spomenika u Baranji, a njihov se dolazak očekuje oko 17 sati i 15 minuta.
Do tada će kao spomenika već stići svi sudionici mimohoda koji s mosta 107. brigade kreće u 16 sati.i 30 minuta, kako bi se od 17 sati i 30 minuta prema Vojnom protokolu položili vijenci uz blagoslov i molitvu. U 19 sati je Misa zadušnica u crkvi Sv. Josipa radnika u Belišću, a predvodit će je vlč. Alojz Kovaček, vojni kapelan u Vinkovcima.
Organizaciju obilježavanja akcije Baranja vodi Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata, a u organizaciji im pomažu pripadnici HGSS-a i Baraber Extreme teama iz Belišća.