Ukrali lustere i rogovlje
- Detalji
- Objavljeno: Petak, 31 Ožujak 2017 12:54
- Napisao/la Vladimir Vazdar
- Hitovi: 1787
BELIŠĆE Provedenim kriminalističkim istraživanjem sumnja se da su 18-godišnji hrvatski državljanin i maloljetnik počinili kaznena djela teška krađa.
Prema priopćenju Policijske uprave osječko-baranjske, mladići su u ožujku provalili u obiteljske kuće u Belišću i ukrali lustere i više grana jelenskih rogova, vrijednosti nekoliko desetaka tisuća kuna.
U vezi s učestalim upitima čitatelja o neobjavljivanju osobnih podataka osumnjičenih osoba, uputili smo upit glasnogovorniku Policijske uprave Dariju Premecu i dobili sljedeći odgovor:
-Prilikom obavještavanja javnosti policija smije dati podatke o pravnoj kvalifikaciji i načinu činjenja kaznenog djela, vremenu i mjestu činjenja kaznenog djela te posljedicama, podatak jesu li osumnjičenici uhićeni i dovedeni pritvorskom nadzorniku uz kaznenu prijavu, odnosno jesu li u bijegu. Kako bi se osigurala primjena odredbi iz Zakona o kaznenom postupku o osobi nad kojom se provodi istraga ili protiv koje je podnijeta kaznena prijava, neće se priopćiti podaci ili postupci koji su tajni. Objavljivanje takvih podataka je kazneno djelo.
Nadam se da smo Vam na ovaj način u potpunosti pojasnili zakonske uvjete izvješćivanja.
