MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Održano 66. školsko / međugradsko natjecanje mladih tehničara

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

VALPOVO  Dom tehnike bio je domaćin 6. školsko/međugradskog natjecanja mladih tehničara koje je jučer održano za učenike od 5. do 8. razreda, za H i P kategoriju.

Na natjecanju je sudjelovalo 35 učenika iz Osnovnih škola s našeg područja.

Natjecanje je započelo u 8,00 sati po slijedećem rasporedu:

  • pisana provjera znanja (45 minuta)
  • izrada tehničke tvorevine (60 minuta)
  • predstavljanje tehničke tvorevine svakog natjecatelja (do 5 minuta)

 

Učenici su se natjecali u slijedećim kategorijama i postigli ove rezultate:

 

H kategorija – Modelarstvo i maketarstvo - 5. r (Biljana Pantoš)

Zadatak: Košara od papira

  1. mjesto Ella Grginac
  2. mjesto Marta Bajer
  3. mjesto Fran Bošnjak

 

H kategorija – Graditeljstvo - 6. r (Biljana Pantoš)

Zadatak: Moderne građevine od papira i balze

  1. mjesto Andrija Barić
  2. mjesto Ana Matković
  3. mjesto Mia Perković

 

P kategorija – Fotografija – 5. do 8. r  (Goran Kupčerić, Dragan Francuz, Biljana Pantoš)

Fotografska tema je bila „Geometrijski oblici“. Natjecatelji su morali donijeti do 20 fotografija na zadanu temu, a od njih izabrati 3-6 komada i njih obraniti.

  1. mjesto Franka Vinković
  2. mjesto Klara Černošek
  3. mjesto Lara Tintor

 

P kategorija - Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina – 5. do 8. r (Biljana Pantoš, Bojan Fuderer, Davor Milošević)

Naziv tehničke tvorevine: Držač za ključeve, a natjecatelji su obrađivali šperploču na Unimat strojevima.

  1. mjesto Lukas Feld
  2. mjesto Gašpar Bosnić
  3. mjesto Izak Cvenić

 

P kategorija - Automatika – 5. do 8. r (Biljana Pantoš, Tomislav Kudeljnjak, Marijan Antolović)

Naziv tehničke tvorevine:  Model upravljanja elektromotornim pogonom vozila. Natjecatelji su zadatak radili na eksperimentalnoj pločici pomoću elektronskih dijelova i programiranja pomoću sučelja Arduino.

  1. mjesto Matej Galinović
  2. mjesto Jan Majdenić
  3. mjesto Dorian Vukosavljević Grubić

Prvoplasirani očekuju poziv za županijski nivo natjecanja.

Hvala svima koji su sudjelovali u organizaciji natjecanja.

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1165 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

RASPORED FILMOVA

      SVIBANJ





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu