PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Predstavljanje knjige i kazališna predstava: Tko je ubio Zvonka Bušića

Korisnička ocjena: 2 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

BELIŠĆE Sinoć je u Kazališnoj kavani Belišće predstavljena je knjiga Tihomira Dujmovića, Tko je ubio Zvonka Bušića.

Program predstavljanja otvorila je ravnateljica Centra kulture Sigmund Romberg, Tea Kozina, a u ime Grada nazočan je bio zamjenik gradonačelnika Domagoj Varžić. Nakon autorova iscrpnog izlaganja, uslijedila su pitanja publike.

Autor je na jednom mjestu, uz sve ono što mu je sam Zvonko Bušić govorio, prikazao nikad publicirane informacije o otmici zrakoplova, lecima koje je Julie Bušić bacala sa zagrebačkog nebodera, potom i tekst Deklaracije o Hrvatskoj koji su za vrijeme otmice zrakoplova objavili najveći svjetski mediji, a koju je sastavio Bruno Bušić, kao jedini zahtjev kod spomenute otmice.

U 20 sati, u Centru kulture Sigmund Romberg odigrana je i istoimena kazališna predstava, koju je scenski adaptirao Robert Kurbaša, te u njoj glumi s Anom Vilenica, uz alternaciju Lucije Dujmović, kroz koju je publika mogla sve upijene informacije s predstavljanja knjige povezati i doživjeti. Kombinacijom video zapisa, audio zapisa, dijaloga i monologa izvrsnih glumaca, svjetlosti i mraka, prikazana je jedna tragična priča nakon koje je ostalo (ne)odgovoreno pitanje, Tko je ubio Zvonka Bušića?

Nakon predstave uslijedio je domjenak u organizaciji Grada Belišća te druženje s autorom i glumcima, za vrijeme kojeg se knjigu moglo kupiti po promotivnoj cijeni. 

  

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 846 gostiju i nema članova online

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest Pin It

KINO PROGRAM

TRAVANJ

View the embedded image gallery online at:
https://www.valpovstina.info/#sigFreeIdc336c38847

 

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

Kreativni

umirovljenici

u WEB

izlogu

 

 

Nizom manifestacija obilježena

200. obljetnica smrti

Matije Petra Katančića

Video

Prvi koncert Valpovačkog

tamburaškog orkestra započinje od

22 minute i 54 sekundi

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu