Otvorena izložba karikatura Vladimira Vagnera

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna
 

VALPOVO Gradska knjižnica i čitaonica Valpovo bila je sinoć domaćin prvoj, posthumnoj izložbi karikatura Vladimira Vagnera.

Izloženo je 46 karikatura koje je autor za života stvorio za objavu u lokalnim novinama, počevši od tvorničkog lista PPK „Đuro Salaj“, „Vodiča kroz Valpovštinu“ te „Valpovština info“.

O nastanku izložbe i suradnji s autorom voditeljica Gradske knjižnice i čitaonice Sandra Miljački Andrić razgovarala je s predstavnicima suorganizatora izložbe, Dubravkom Maričićem, tajnikom Udruge za kulturu i umjetnost ZUM, Vladimirom Vazdarom, predsjednikom Udruge za kreativni razvoj i informiranje Valpovština info i Ivanom Vajdom, predsjednikom Likovne udruge Bel Art u kojoj je Vagner za života djelovao zajedno s drugim slikarima Valpovštine.

Izložba je okupila velik broj poklonika stvaralaštva Vladimira Vagnera, a za mnoge je izloženi opus karikatura bilo pravo otkriće, vrijedno divljenja i poštovanja.

Organizatori izložbe pripremili su posjetiteljima malo iznenađenje omogućivši im da aktivno sudjeluju u kreiranju tekstualnog sadržaja četiri karikature koje je Vagner naslikao i ostavio bez komentara, a autor najuspješnijeg komentara nagrađen je – Vagnerovom karikaturom.

Izložbu je sa zahvalnošću organizatorima i posjetiteljima otvorila autorova kći Ivana Vagner, a glazbeni doprinos događaju dale su  Hana Tomoković, učenica 6. razreda Glazbene škole na klavijaturi, i Matea Klibert, učenica trećeg razreda Glazbene škole, na flauti. Učenice su pripremili učitelji Timon Fumić i Monika Emes.

U dogovoru s obitelji autora, organizatori izložbe karikature, s veseljem su najavili i skoru izložbu drugih likovnih djela iz bogate autorove umjetničke ostavštine.