Održan 19. Valpovački sajam obrtništva i malog poduzetništva u Agroparku
- Detalji
- Objavljeno: Subota, 20 Rujan 2025 18:56
- Napisao/la Iris Đurkić
- Hitovi: 1395

VALPOVO Sunčana rujanska subota bila je najpovoljnija za organizirati 19. po redu “Valpovački sajam obrtništva i malog poduzetništva”.
Sajam je započeo prigodnim nastupom tamburaškog sastava, a zatim je uslijedilo svečano otvorenje. Valpovačkim se poduzetnicima obratio predsjednik Obrtničke komore Osječko-baranjske županije Stjepan Birović, nakon njega obrtnicima se obratio i zamjenik županice, Goran Ivanović, a Sajam je otvorio izaslanik gradonačelnika Grada Valpova Marko Barišić. 20 obrtnika i malih poduzetnika pokazalo je Valpovčanima svoje radove i predstavilo se u najboljem svjetlu. Pitali smo vlasnicu obrta “IDEA BY MARINA”, Marinu Čamagajevac da nam kaže ponešto o svom radu: “Izrađujem rukotvorine i sve predmete za uspomenu. Koristim se prirodnim i recikliranim materijalima.” Pričali smo i s ravnateljicom Gradskog društva Crvenog križa Valpovo, Sanjom Habudom: “Prije svega pohvaljujem Grad Valpovo na organizaciji ovakvog sajma i pružanju prilike da obrtnici i udruge pokažu ono najvrjednije u našoj lokalnoj zajednici. Zahvaljujem se gradonačelniku Grada Valpova, Matku Šutalu na sufinanciranju programa dnevnih aktivnosti za starije osobe našeg Crvenog križa Valpovo. Ono što bih posebno naglasila je da se trebamo brinuti za svoje starije i da ćemo vrlo brzo svi mi dostići njihovu dob.”
Upravo stariji sugrađani u sklopu projekta za uspravan hod kroz zlatna dob iskoristili su novu prigodu za druženje, a mnogi od njih su kušali i ukusan grah kojeg je skuhao Ivan Mihalj, predsjednik Lovačkog društva Šljuka.
Lijepo vrijeme i dobra atmosfera učinili su ovaj sajam zasigurno još boljim te se nadamo idućem za godinu dana.

https://www.valpovstina.info/index.php/poslovni-klub/obrtnistvo/21243-odrzan-19-valpovacki-sajam-obrtnistva-i-malog-poduzetnistva-u-agroparku?layout=default&print=1&tmpl=component#sigFreeId530494dd42
Iris Đurkić
