Belišćanski planinari na 15. pohodu „Od Ivane do Tadije“

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna
 

BELIŠĆE  Pedeset planinara HPD Belišće u nedjelju se uputilo u Slavonski Brod kod svojih prijatelja brodskih planinara, koji su organizirali tradicionalni 15. Pohod: Od Ivane do Tadije.

Kod planinarskog doma Đuro Pilar u Slavonskom Brodu okupilo se više od 400 planinara iz dvadeset planinarskih društava.

Nakon tradicionalnog planinarskog doručka i druženja, predsjednik PD Dilj Gora Slavonski Brod pozdravio je i pozvao nazočne planinare koji su se okupili u neočekivano velikom broju da pohode tri staze.

Prva staza vodila je do Brlićevca (rodne kuće Ivane Brlić – Mažuranić) i natrag u planinarski dom u trajanju 2 sata, druga staza vodila je kroz Šumu Striborovu i natrag u trajanju 4 sata te posljednja staza i ona najduža, vodila je sve do Rastušja i rodne kuće Dragutina Tadijanovića i natrag u trajanju 6 sati.

Naši članovi raširili su se na sve tri staze i uživali u proljetnom danu, suncu i prirodnim ljepotama Dilja.

Po povratku sa staza domaćini su nas dočekali s ukusnim slavonskim čobancem i dobrim raspoloženjem te su se svi dobro zabavili i ugodno proveli dan.

 

Goran Maričić/ fotografije: sudionici izleta