VIDEO

Na kraju sezone: Kadetkinje brončane u Osijeku

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

VALPOVO/OSIJEK U organizaciji GD „Osijek-Žito“ u nedjelju 25. studenog održano je 4. kolo „D“ programa regije Istok u ženskoj sportskoj gimnastici na 56. Kupu Slavonije i Baranje.

Natjecanje je održano po prvi puta u novouređenoj sportskoj dvorani Sokolski dom.

Nastupilo je ukupno 80 natjecateljica iz 6 klubova odnosno iz 6 gradova naše regije:  Vukovara, Slavonskog Broda, Požege, Vinkovaca, Belog Manastira i Valpova.

Gimnastičarke Valpova nastupile su u svim trima kategorijama. Kadetkinje su osvojile odlično 3. mjesto. Naša najbolja kadetkinja bila je Irina Škorić osvojivši 5. mjesto, zatim Petra Hršak osvojivši 9. mjesto, Maja Gardilo - 12. mjesto, Lana Majdenić - 13. mjesto, Lucija Klibert - 16. mjesto, Nika Gačeša – 19. mjesto, Ema Mihaljević – 21. mjesto i Anja Barić – 23. mjesto.

Juniorke su osvojile 4. mjesto. Naša najbolja juniorka bila je Ivana Birovljević osvojivši 21. mjesto, zatim Patricia Komarac – 27. mjesto, Lorena Vanek – 28. mjesto i Laura Vanek - 29. mjesto.

Seniorke su također osvojile 4. mjesto. Najbolja naša seniorka bila je Iva Berečić osvojivši 9. mjesto, zatim slijede:  Kiara Plečko - 10. mjesto, Ana Torjanac - 15. mjesto, Marisa Petranović - 19. mjesto, Ina Cvetković – 20.mjesto i Lana Bartolović - 24. mjesto.

Ekipe na natjecanju vodila je trenerica Monika Kubat dok je sutkinja Lucija Ivančević sudila na gredi, a Ana Birovljević na preskoku.

Ovim natjecanjem zatvorili smo natjecateljsku sezonu za žensku sportsku gimnastiku za ovu godinu. U muškoj sportskoj gimnastici slijedi 25. Memorijal Mate Birovljevića kojega ćemo posvetiti i našem treneru Tomislavu Birovljeviću koji nas je nedavno prerano napustio. Nakon navedenih natjecanja slijedi zimska stanka do proljeća kada ponovno krećemo u borbu za medalje.