VIDEO

Gimnastičarke Valpova otvorile sezonu natjecanja 5.mjestom u Slavonskom Brodu

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

VALPOVO U subotu 30. ožujka 2019. Gimnastičko društvo „Sokol“ Slavonski Brod  bio je domaćin 57. Kupa Slavonije i Baranje, 1.kola u  „D“ programu, u ženskoj sportskoj gimnastici.

Isti taj dan je održan i Turnir gradova Slavonije i Baranje, odnosno međunarodni turnir u C programu „SB Open“ za ŽSG.

Nastupilo je ukupno 85 natjecateljica u  1.kolu D programa iz 6 klubova te iz 6 gradova naše regije: Belog Manastira, Vukovara, Slavonskog Broda,  Požege, Vinkovaca i Valpova.

Gimnastičarke Valpova nastupile su u svim kategorijama, odnosno u kategoriji kadetkinja, juniorki i seniorki.

Kadetkinje su osvojile 5.mjesto. Najbolja naša kadetkinja bila je Lucija Klibert  osvojivši 15.mjesto, zatim slijede: Franka Dominković- 20.mjesto, Marta Mandić- 26.mjesto,  Luna Gelenčer- 33.mj, te Franka Vinković- 34.mjesto.

Juniorke su bile solidne i osvojile također ekipno 5.mjesto. Tea Čavčić je bila naša najbolja gimnastičarka u ovoj kategoriji i osvojila je 15.mjesto, zatim slijede: Maja Gardilo- 23.mjesto,  Ema Mihaljević- 26.mjesto, Patricia Komarac- 27.mjesto i Anja Barić-28. mjesto . Napomenuti ću da su 3 kadetkinje po  prvi puta nastupale na gimnastičkom natjecanju.

Seniorke također osvajaju 5.mjesto. Najbolja naša seniorka je Kiara Plečko osvojivši 7.mjesto, zatim slijede: Ana Torjanac - 13.mjesto, Marisa Petranović - 14.mjesto, Iva Berečić- 17.mjesto, Ina Cvetković - 18.mjesto te  Lana Bartolović - 19.mjesto.

Ove ekipe na natjecanju su vodile trenerice Monika Kubat, Lea Pendić te Marija Vileta, dok je naša sutkinja Lucija Ivančević sudila na preskoku.

Turnir gradova, odnosno Međunarodni turnir naše regije okupio je 41 gimnastičarku iz gradova: Đakova, Valpova, B. Manastira, Požege, Vukovara, Sl. Broda te po prvi puta iz Novog Sada. Ovo je natjecanje društvenog karaktera te se bodovi računaju za ekipni plasman u juniorskoj kategoriji C programa u našoj regiji. Za ekipu Valpova su nastupale juniorke koje su osvojile 6.mjesto. Lorna Budai  je bila najuspješnija osvojivši 20.mjesto, zatim slijede: Petra Žlender, Matia Deak, Leonarda Mađarić i Karla Andrišić. Ekipu je vodila trenerica Ana Birovljević.

Time su započela natjecanja u ženskoj sportskoj gimnastici u našoj regiji Slavonije i Baranje. Iduće natjecanje u ženskoj sportskoj gimnastici nam slijedi za tjedan dana te očekujemo još bolje rezultate. Ovaj vikend smo domaćini 1.kola B i C programa u muškoj sportskoj gimnastici te želimo našim gimnastičarima mnogo uspjeha!

Tekst napisala:  A. Birovljević, trener