OLUJNO NEVRIJEME 2026.G.: Provedena vježba evakuacije i spašavanja
- Detalji
- Objavljeno: Petak, 12 Lipanj 2026 17:01
- Napisao/la Vladimir Vazdar
- Hitovi: 194

VALPOVŠTINA Danas je na pet lokacija u Belišću, Valpovu i Petrijevcima provedena vježba evakuacije i spašavanja iz svih objekata na lokacijama u podružnicama tvrtke Vodovod d.o.o. Osijek Belišće i Valpovo.
Vježba je provedena u pogonu proizvodnje vode Belišće, kod uređaja za pročišćavanje otpadnih voda Belišće, uprave u Valpovu, pogonu proizvodnje vode Jarčevac i kod uređaja za pročišćavanje otpadnih voda u Petrijevcima istovremeno, a u suradnji s Vatrogasnom zajednicom Osječko-baranjske županije, Ministarstvom unutarnjih poslova, Vatrogasnom zajednicom Belišće, Vatrogasnom zajednicom grada Valpova i općine Petrijevci, DVD Belišće, DVD Valpovo, DVD Petrijevci, Ravnateljstvom civilne zaštite, Područnim uredom civilne zaštite Osijek, te jedinicama lokalne samouprave Gradom Belišćem i Gradom Valpovom.
Svjedočili smo dijelu vježbe u Valpovu, gdje je vježba održana kod upravne zgrade pod pretpostavkom da je zbog olujnog nevremena došlo do zapaljenja u objektu, a jedan radnik je ostao zarobljen na 1. katu zgrade.
Voditelj evakuacije poziva broj 112. Svi radnici su evakuirani na zborno mjesto. Po dolasku DVD a voditeljica evakuacije Iva Matić je uputila vatrogasce kako mogu ući kroz prozor evakuirati radnika, štom je bio i najatraktivniji dio vježbe u Valpovu.
Cilj vježbe je provedba evakuacije i spašavanja, uvježbavanje radnika za organizirano hitno i sigurno napuštanje prostora, te davanje potrebnih informacija hitnim službama.
Sasvim slučajno vježba se poklopila s obavljanjem poslova asfaltiranja ulice u kojoj je upravna zgrada valpovačke Podružnice Vodovoda, pa je uz izvođače radova i ekipa policije koordinirala odvijanje poslova s provedbom vježbe.

https://www.valpovstina.info/index.php/vijesti/22818-olujno-nevrijeme-2026-g-provedena-vjezba-evakuacije-i-spasavanja?layout=default&print=1&tmpl=component#sigFreeId672bfd2009
