Međunarodni kamp ČOVJEK- SVIJET 2017.
- Detalji
- Objavljeno: Petak, 28 Srpanj 2017 08:09
- Napisao/la Općina Bizovac
- Hitovi: 1124
BIZOVAC Od 16. do 23. srpnja u Križevcima je održan Međunarodni kamp za djecu i mlade ČOVJEK - SVIJET 2017. u organizaciji Pokreta fokolara (Djelo Marijino).
Na kampu je sudjelovalo oko 300 djece i mladih u dobi od 14 do 17 godina. Cilj kampa bio je da djeca i mladi iz različitih zemalja rade zajedno, stvarajući prostor kulture uzajamnosti. Uz domaćine iz Hrvatske sudjelovali su djeca i mladi iz sljedećih zemalja: Portugal, Španjolska, Njemačka, Švicarska, Italija, Slovenija, Mađarska, Albanija, Rusija, Kolumbija, Venezuela, Kanada, SAD, Jordan, Palestina, Libanon i Izrael. Poslije Križevaca uslijedila su dva lokalna kampa, i to u Šibeniku i u Slavoniji.
Dolaskom u Slavoniju 26. srpnja 2017. od 10 do 14 sati, međunarodna skupina od 40-oro mladih boravila je u Bizovcu. U 10 sati uz riječi dobrodošlice župnika vlč. Zorana Ćosića započelo je druženje u župnom dvorištu. Mladi Župe sv. Mateja bili su domaćini gostima iz Jordana, Palestine, Libanona i Izraela. Za tu prigodu pripremili su program predstavljanja, te uz vodstvo profesora Zdenka Horvata iz Križevaca organizirali su igre i aktivnosti na temu KOMUNIKACIJA UZ IGRU.
Bila je to jedinstvena prilika za susret mladih bizovačke župe s mladima iz krajeva Isusove domovine. Zanimljivo je bilo doživjeti komunikaciju na engleskom, talijanskom, španjolskom i arapskom. Komunikacija obogaćena gestama, mimikom i pokretom pokazala je raskoš i hrvatskog jezika.
Točno u podne održan je TIME OUT, jedinstvena molitva koja je ujedinila sve sudionike međunarodnog susreta mladih u Križevcima. Upravo je Međunarodni kamp donio odluku mladih da će u podne zastati na trenutak i pomoliti se za sve mlade u svijetu koji čeznu za mirom i vremenom, koje će moći pokloniti drugome. Igre su nastavljene u školskoj sportskoj dvorani uz odbojku i košarku. Poslije brojnih aktivnosti uslijedio je ručak pripremljen u OŠ Bratoljuba Klaića uz kulinarsko umijeće Marjane Jovinac, a za desert bio je sladoled u slastičarnici Bueno. Vlasnik Branimir Špoljar za tu prigodu počastio je goste sladoledom. Međunarodna skupina iz Bizovca nastavila je svoj put prema SOS selu u Ladimirevcima. Vođa međunarodne skupine djece i mladih, Domagoj Sajter iz Osijeka zahvalio se mladima Bizovca na odličnom domaćinstvu.
Jedinstveno gostovanje za mlade u Bizovcu otvara novu stranicu suradnje s mladima iz drugih država. Gradić Faro u Križevcima u listopadu bit će sljedeće odredište Bizovčana gdje će se nastaviti razvijati suradnja uz Djelo Marijino.
Općina Bizovac, OŠ Bratoljuba Klaića, Župa sv. Mateja i Udruga Središte potvrdili su kvalitetu dobrih domaćina. Tridesetak mladih iz župe imali su prigodu doživjeti iskustvo po kojem će se ubuduće razvijati suradnja u mjestu i s mladima izvan granica naše Općine.
https://www.valpovstina.info/index.php/vijesti/5541-medunarodni-kamp-covjek-svijet-2017?layout=default&print=1&tmpl=component#sigFreeId78306a2c37
