Praznik sporta u Valpovu
- Detalji
- Objavljeno: Četvrtak, 19 Svibanj 2016 12:47
- Napisao/la Vladimir Vazdar
- Hitovi: 2111
VALPOVO Po uzoru na prave, Olimpijske igre, danas je u Valpovu, mimohodom sudionika i podizanjem zastave, započeo 15. Olimpijski festival dječjih vrtića Osječko-baranjske županije.
Na festivalu sudjeluje oko 400 natjecatelja iz deset Dječjih vrtića iz Osječko-baranjske županije, a natječu se u pet disciplina.
Festival je otvorio pomoćnik glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora Siniša Krajač, a uz njega gosti su bili Dubravko Ižaković, glavni tajnik Športske zajednice Osječko-baranjske županije, te Dragan Vulin, zamjenik župana Osječko-baranjske Županije.
Sudionike je pozdravila i Pavica Majdenić, zamjenica gradonačelnika Grada Valpova. Svi su oni naglasili potrebu bavljenja sportom od najmlađih uzrasta i zahvalili ravnateljima Dječjih vrtića i svim zaposlenicima koji s mnogo predanosti s djecom provode i opsežne sportske programe. Uz glavne organizatore- Zajednicu športskih udruga Grada Valpova i Grad Valpovo, u organizaciji sudjeluju i Gradsko društvo Crvenog križa te Udruga osoba s invaliditetom Mi iz Valpova.
Uz ovaj pravi praznik sporta ide još jedna dobra vijest. U sportskom je parku, u prirodnom okruženju, postavljene su sprave za vježbanje na otvorenom. I taj, zajednički projekt Grada Valpova i Osječko-baranjske županije, vrijedan 50 tisuća kuna, velik je doprinos popularizaciji bavljenja sportom, vježbanjem i rekreacijom. Projekt je predstavio Dubravko Kučinac, zamjenik gradonačelnika Valpova i predsjednik zajednice športskih udruga Grada Valpova.
Do zaključenja ovog izvješća nisu poznati rezultati natjecanja. Iako su svi gosti naglašavali da su pobjednici svi sudionici, mnoštvo se roditelja, baka i djedova, koji su došli bodriti svoje sportaše, moglo uvjeriti kako se mališani neumorno bore za što bolji rezultat.
https://www.valpovstina.info/index.php/sport/3465-praznik-sporta-u-valpovu#sigFreeId44dfe0cc5f



















































