PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Održana 3. sjednica Općinskog vijeća Općine Bizovac

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

BIZOVAC U ponedjeljak, 8. rujna 2025. godine održana je sjednica Općinskog vijeća Općine Bizovac, na kojoj se raspravljalo se o nizu važnih točaka.

Prema priopćenju Hrvoja Sudara, predsjednika Općinskog vijeća posebno se ističu sljedeće:

 

Proračunske izmjene i kapitalne investicije

 

Usvojen je Prijedlog proračunske odluke o prvim izmjenama i dopunama Proračuna Općine Bizovac. Odluka je prihvaćena jer su predložene izmjene već ranije ugovorene i izvršene. Vijeće je uputilo načelniku Srećku Vukoviću prijedlog da se u narednom razdoblju posebna pažnja posveti smanjenju troškova, s obzirom na planirane kapitalne invescije koje načelnik obećava, a to su:

  • Izgradnja i proširenje kapaciteta dječjeg vrtića u Bizovcu
  • Preuređenje društvenog doma u Samatovcima u vrtić
  • Uređenje društvenog doma u Brođancima (ranije ugovorena invescija)

 

Uravnoteženje proračuna

 

Budući da je Općina 2024. godinu zaključila s manjkom od 201.367,80 EUR, na prijedlog načelnika usvojen je Višegodišnji plan uravnoteženja. Vijeće je naglasilo potrebu da se manjak što prije pokrije kako bi se ozbiljnije pristupilo budućim natječajima za financiranje projekata.

Naknade članovima vijeća

Većinom glasova HDZ-a i koalicijskih partnera usvojen je prijedlog izmjene Odluke o

naknadama za rad članova Općinskog vijeća i radnih jela. Naknade su smanjene u skladu s trenutnom financijskom situacijom.

 

Izvještaj o izvršenju proračuna

 

Većinom glasova HDZ-a i koalicijskih partnera nije usvojen Zaključak o razmatranju Izvještaja o izvršenju Proračuna Općine Bizovac za razdoblje od 1. siječnja do 30. lipnja 2025., koji je podnio načelnik Vuković.

 

Kapacitet dječjih vrtića

 

Pod točkom "Pitanja i prijedlozi" ponovno je zatražen izvještaj o rješavanju pitanja kapaciteta dječjeg vrtića. Prema dobivenim informacijama:

  • Za Samatovce se čekaju građevinski uvjeti, projekt je u fazi izrade, no predviđeni iznos troškova invescije još uvijek je nepoznat.
  • Za vrtić u Bizovcu čeka se objava prihvatljivog natječaja na koji će se Općina prijaviti.
  • Trenutno nema drugih prostora za smještaj neupisane djece.

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 820 gostiju i nema članova online

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest Pin It

KINO PROGRAM

TRAVANJ

 

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

Kreativni

umirovljenici

u WEB

izlogu

 

 

Nizom manifestacija obilježena

200. obljetnica smrti

Matije Petra Katančića

Video

Prvi koncert Valpovačkog

tamburaškog orkestra započinje od

22 minute i 54 sekundi

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu