MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

U mjesecu borbe protiv ovisnosti: Prevencija ovisnosti o drogama

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

VALPOVO Svake godine od 15.studenog do 15. prosinca obilježava se Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Ovisnost o cigaretama, alkoholu i drogama, sve je veći problem današnjice, mladi sve više i više posežu za takvim načinom“zabave“. Prvi korak u suzbijanju ovisnosti je prevencija u sklopu koje je bitno provoditi edukacije o štetnosti opojnih sredstava i to od najranije dobi.

Ove godine, članovi Gradskog društva Crvenog križa Valpovo, su u suradnji sa gradskim društvima iz cijele Osječko-baranjske županije Mjesec borbe protiv ovisnosti odlučili obilježiti na drugačiji način. Ideja je bila da Gradska društva Crvenog križa Donji Miholjac, Našice, Osijek i Valpovo jedan dan posvete prevenciji jedne od ovisnosti te održe edukativnu radionicu na koju će pozvati ostatak društava iz naše županije. U nedjelju, 27. studenoga , red je bio na mladima iz Gradskog društva Crvenog križa Valpovo. Održali su edukativnu radionicu prevencije ovisnosti o drogama na kojoj je sudjelovalo pedesetak mladih iz cijele županije. Radionica je bila posvećena najpoznatijim drogama te njihovim štetnim učincima na ljudsko zdravlje i život. Mladi su mogli naučiti o štetnosti kokaina, heroina, marihuane, LSD-a te nekih novijih droga, kao što je „krokodil“. Također, pogledali su edukativne filmove koji prikazuju u što se pretvara život ovisnika. Nakon edukacije, mladi su se uputili u Gradsko športsku dvoranu Valpovo gdje su održali turnir u igri graničara kako bi potaknuli mlade na zdrav život.

Cilj ovog događanja bio je mlade upozoriti na štetnost droga koje su sve pristupačnije u našem društvu, te također, pokazati da postoje mnoge alternative kao što su sport i druženje.

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 405 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Forthuber
Agencija za nekretnine
Brzi i pouzdani!
PCV i ALU stolarija, završni radovi u građevinarstvu