MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

U Turskoj održan prvi sastanak svih partnera Erasmus+ projekta “Playing with Maths”

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna
 

VALPOVO Od 10. do 13. studenog u turskom gradu Aydinu održan je prvi sastanak članova projektnih timova svih škola koje sudjeluju u Erasmus+ projektu “Playing with Maths”.

Osnovnu školu Matije Petra Katančića iz Valpova predstavljali su ravnatelj Dalibor Košutić i projektni koordinator učitelj Igor Zdenčanović. Cilj sastanka bio je upoznavanje partnera, dogovaranje termina mobilnosti učenika, kreiranje loga projekta, odabir tema, definiranje tematskog tjedna i slično.

-Na sastanku su, osim predstavnika naše škole, sudjelovali i predstavnici ostalih škola partnera iz Francuske (Clermont-Ferrand), Grčke (Xanthi), Portugala (Madeira) te domaćin TED Ege Koleji iz turskog grada Aydina. Osnovna zadaća naše škole tijekom dvogodišnjeg projekta bit će uređenje službene web stranice projekta. Prva mobilnost u kojoj će sudjelovati 5 učenika i 2 učitelja zakazana je od 29. ožujka do 4. travnja 2020. godine za grčki grad u blizini Trakijskog mora pod imenom Xanthi. Naša škola bit će domaćin međunarodnog susreta učenika i učitelja u razdoblju od 11. do 17. listopada 2020. godine. Zatim slijede mobilnosti na otok Madeiru te završni sastanak u Francuskoj 2021. godine.

Osim formalnog dijela programa, svi sudionici imali su organizirane priredbe i izlete kojima su domaćini nastojali prikazati domaću kulturu i običaje. Nakon uvodnog predstavljanja uz tursku glazbu, ravnatelj TED Ege Kolejija predstavio je učenike i djelatnike škole te sve sudionike proveo kroz zaista impozantan kompleks predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja. Drugi dan svi sudionici posjetili su poznati antički grad Efez koji se nalazi na popisu jednog od sedam antičkih svjetskih čuda. Osim izleta, svaki je dan posluživana lokalna hrana te su svi sudionici mogli spoznati način pripreme i okus turske hrane. Osim posjeta Efezu, organiziran je posjet turskom selu (nekadašnje grčko selo) Širince u blizini Izmira. Na kraju dana sudionici su posjetili grad Kušadasi koji se nalazi na obali Egejskog mora te je poznato turističko središte. Tamo je neke od sudionika ugostio gradonačelnik ovog velikog grada (oko 100 000 stanovnika) te iznio neke opće informacije i ideje. Mnogi sudionici međusobnim razgovorom uspoređivali su obrazovne sustave u pojedinim državama te razmjenjivali ideje o poboljšanju istih. Nakon mobilnosti, našoj školi predstoji osmisliti Erasmus+ kutak, odabrati učenike koji će sudjelovati u projektu i mobilnostima te izvršiti ostale zadatke dogovorene na sastanku. Radujemo se idućem sastanku u Grčkoj, a posebno jer će tada među sudionicima biti i učenici.

Projektni tim Erasmus+

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 954 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Forthuber
Agencija za nekretnine
Brzi i pouzdani!
PCV i ALU stolarija, završni radovi u građevinarstvu