Proljeće u Cretu
- Detalji
- Objavljeno: Četvrtak, 12 Svibanj 2016 15:29
- Napisao/la Mirela Zimmerman Markota
- Hitovi: 2334

CRET Kulturno umjetničko društvo Cret, osnovano 10. veljače 2008. godine, ove godine po šesti put će organizirati manifestaciju Proljeće u Cretu.
-Osnovna motivacija pri osnivanju bila je okupiti mlade i razviti u njima ljubav prema pjesmi, plesu i očuvanju tradicije svih krajeva Lijepe naše, najavljuje Mirela Zimmerman Markota. Društvo broji 50-tak članova raspoređenih u odraslu i dječju folklornu sekciju, te mali i veliki tamburaški orkestar. U dva dana očekuje nas mnoštvo zanimljivih događanja.
Petak, 27. svibnja 2016. Čobanijada i cjelovečernji koncert HKUD Osijek 1862
Natjecanje u pripravljanju čobanca započinje u 15 sati, kotizacija je 100 kn po ekipi (organizatori osiguravaju 3 kg mesa, drva, kruh, pribor), a kotlić i začine donose natjecatelji. Prijave najkasnije do 20.5.2016. kod Kristine (091 620 4845) ili Mirele (091 720 5557).
Po prvi puta u Cretu cjelovečernji koncert održat će renomirani folklorni ansambl HKUD Osijek 1862. Koncert započinje u 20 sati.
Nakon plesača na pozornicu dolaze svirači - naši dečki iz tamburaškog i zabavnog orkestra KUD a Cret zabavljat će vas do kasno u noć.
Subota, 28. svibnja 2016. Smotra folklora "Kad svib procvjeta u šumama Creta"
Nakon svečane mise u crkvi sv. Antuna Padovanskog, koja će započeti u 18 sati, u 19 sati slijede nastupi domaćina i gostujućih društava. Pozornica će biti postavljena u šatoru na rukometnom igralištu kod Osnovne škole u Cretu.
U goste nam dolaze:
KUD Dangubice Kuterevo
HKUD Perušić
ZKL Gacka Bizovac
KUD Kolo Nard i Snaše iz Narda
KUD Zdenac Zdenci
MKD Narodno ruvo iz Osijeka
Za zabavni dio opet će se pobrinuti dečki iz KUD a Cret.
Vidimo se u Cretu!