VIDEO

ŠAHOVSKI TURNIR "LIDAS 2022":Pobjednik Dinko Huis iz ŠK Belišće

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PLETERNICA/BELIŠĆE Šahovski klub Vina Markota organizirao je jučer u Pleternici tradicionalni brzopotezni šahovski turnir.

Turnir je odigran u okviru ovogodišnjih Lipanjskih dana amaterskog stvaralaštva (LIDAS 2022). Natjecanje je održano u sportskoj dvorani Osnovne škole fra Kaje Adžića, a igralo se po švicarskom sustavu 9 kola. Tempo igre po igraču bio je 7 minuta, s dodatnih 3 sekunde po potezu, po pravilima Međunarodne šahovske federacije (FIDE) za brzopotezni šah.

Ovogodišnji turnir okupio je gotovo 60 šahista iz Požeško-slavonske, Brodsko-posavske, Osječko-baranjske, Bjelovarsko-bilogorske, Zagrebačke i Karlovačke županije. Nakon zanimljivih i borbenih nadmetanja, prvo mjesto osvojio je MK Dinko Huis iz Belišća sa 7,5 bodovaDrugi je s istim brojem bodova ali slabijim dodatnim kriterijem MK Hrvoje Vlahov (7,5) iz ŠK Vina Markota, treće mjesto zauzeo je velemajstor Bogdan Lalić iz Zagreba (7).

Uz imenovanog šahovskog velemajstora na turniru su od tituliranih igrača nastupili i jedan međunarodni majstor, tri FIDE-majstora te sedam majstorskih kandidata.

S obzirom na snagu turnira uspjeh našeg igrača Dinka Huisa tim je značajniji i veći, kako za njega tako i za Šahovski klub Belišće.