PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Bogat jednogodišnji opus

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

BELIŠĆE Sinoć je u Ribičkom domu na lijevoj obali Drave održana godišnja izvještajna skupština Udruge za umjetnost i kulturu ZUM Belišće.

Uz članove, na skupštini su bili i predstavnici prijateljskih udruga i institucija, a na dosadašnjem radu im je došao čestitati i belišćanski gradonačelnik Dinko Burić.

A Udruga ZUM se doista ima čime pohvaliti u prošloj godini, u kojoj je dobila i plaketu Grb grada Belišća. Bilo je tu projekata, izložbi, kolonija, radionica, suradnji s gradom Belišćem i Turističkom zajednicom grada Belišća te Centrom za kulturu Sigmund Romberg, Dječjim vrtićem Maslačak Belišće, Osnovnom školom Ivana Kukuljevića Belišće, Klubom mladih Garaža, a bilo je i gostovanja u široj okolici, no posebno treba istaknuti poveznicu Zelene i Plave Hrvatske, o čemu predsjednik ZUM-a, Vlado Jung, kaže da se u ovoj godini planiraju još aktivnije posvetiti. Razne aktivnosti udruge ZUM upotpunili su i članovi sekcije Vers koja djeluje pri toj udruzi, te su tako svoj program koji se odnosi na umjetnost i kulturu, obogatili i pisanom riječi.

Gradonačelnik Belišća, Dinko Burić, se posebno osvrnuo na ulogu ZUM-a, odnosno njihove kiparske kolonije, u kojoj su obnovljene drvene skulpture, koje sada krase površinu u Pekmezici, a koje nisu samo čuvanje industrijske baštine Belišća, nego i mjesto koje rado obilaze ne samo građani nego i gosti našega grada.

U razgovoru nakon službenog dijela skupštine, izrečene su mnoge ideje koje će zasigurno biti realizirane u ovoj godini, a koje će dodatno doprinijeti umjetničkoj i kulturnoj ponudi Belišća.

  

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 792 gostiju i nema članova online

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest Pin It

KINO PROGRAM

TRAVANJ

 

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

Kreativni

umirovljenici

u WEB

izlogu

 

 

Nizom manifestacija obilježena

200. obljetnica smrti

Matije Petra Katančića

Video

Prvi koncert Valpovačkog

tamburaškog orkestra započinje od

22 minute i 54 sekundi

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu