Tražite posao

VIDEO

Dojmljivi nastupi Barabera

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

BELIŠĆE Članovi Kluba pustolovnih sportova Baraber extreme tema iz Belišća u prošlom su mjesecu ostvarili raznolike nastupe i rezultate.

Članovi Kluba pustolovnih sportova Baraber extreme tema iz Belišća sudjelovali su 14. lipnja na zanimljivoj pustolovnoj utrci u Šećerani pored Belog Manastira - "Combat Race 2014.". Radi se o jedinstvenom događaju na ovom području - utrci s raznim preprekama: preskakanje zida, provlačenje kroz tunele, preskakanje preko vatre, trčanje kroz automobilske gume, uspinjanje po užetu, labirint, blato, itd. Sama utrka bila je podijeljena u dvije težinske kategorije: Warrior (12 km) i Recruit (6 km), a Baraberi su nastupili u obje kategorije i po običaju ostvarili izvrsne rezultate! Čak štoviše, osvojena je i medalja i to ona zlatnog sjaja! Zoran Andračić nastupio je u Warrior kategoriji, stazu prošao za sat i 14 minuta i time osvojio prvo mjesto u konkurenciji od 13 natjecatelja. U Recruit kategoriji nastupio je Damir Kligl i osvojio 6. mjesto u kategoriji od 23 natjecatelja. Osim ove dvije kategorije, održano je i natjecanje timova. Baraberi su nastupili u dva tima: Baraber Extreme Team (Velimir Rupčić, Vedrana Kopić, Petar Huis, Filip lončarić) i Baraber Extreme Team 30+ (Vjenceslav Mužević, Marko Pavić, Marika Marić, Dario Novoselić), te osvojili 4. i 7. mjesto u konkurenciji od 18 timova! Isti je dan na jezeru Borovik u blizini Đakova, održan prvi Amaterski Triatlon - Borovik 2014. Isprva zamišljeno kao natjecanje članova planinarskog društva Đakovo, natjecanje je privuklo velik broj učesnika iz svih većih slavonskih gradova. Bio je ovo supersprint kros triatlon: plivanje 400 m, MTB 21 km i trčanja 5 km. S obzirom na amaterski karakter natjecanja i raspoloživ teren - jezero Borovik, prilagođene su i dužine dionica. Jezero Borovik, čiji je potencijal inače nedovoljno iskorišten, pokazalo se kao idealna destinacija za ovakav tip natjecanja. Prijavilo se 84 natjecatelja što je organizatora ugodno iznenadilo. Unatoč početno lošem vremenu, kiši koja je padala cijelu prethodnu noć i gotovo do samog starta, natjecatelji su se odazvali u velikom broju. Kiša je također odredila i tempo utrke, biciklistička dionica se pokazala puno težom na raskvašenoj i blatnoj stazi, ali je temperatura zraka i vode bila idealna. Plivačka etapa je odrađena u dobrom prolaznom vremenu, a trkački dio je pokazao da su svi imali još dovoljno snage za dovršiti utrku. Bodreni navijanjem i aplauzom velikog broja gledatelja svi natjecatelji koji su završili utrku pokazali su zadovoljstvo i terenom i organizacijom utrke. Početni broj prijavljenih je bio 84, od kojih se na startu prijavilo 74, a natjecanje je završilo 72 natjecatelja. Od članova Kluba pustolovnih sportova Baraber extreme team Belišće nastupili su Darko Đakovac u muškoj i Darija Galinec u ženskoj konkurenciji. Darko je utrku završio na 17. mjestu u konkurenciji od 65 natjecatelja, dok je Darija utrku završila kao četvrta u konkurenciji od devet natjecateljica. Nažalost, brončana medalja promakla joj je za sitnih 5 minuta. Dvadesetčetvero članova Kluba pustolovnih sportova Baraber extreme team Belišće sudjelovalo je 21.06. na najvećem trekerskom okupljanju u Hrvatskoj, ujedno i 6. kolu hrvatske treking lige - Velebitskom trekingu. Popularni Velebit Ultra Trail ove je godine okupio petstotinjak natjecatelja iz čak četrnaest zemalja svijeta! Baraberima je ovo zasigurno jedna od najdražih treking utrka, o čemu govori i broj članova kluba koji se protekli vikend zaputio prema Starigradu-Paklenici. Pripreme za ovu utrku kod nekih članova traju i po nekoliko mjeseci, pa se Barabere tokom zimskih i proljetnih mjeseci nerijetko moglo susresti na padinama Krndije i Papuka, ili na obližnjem Aršanju u susjednoj Mađarskoj. Koliko god su navedene planine atraktivne i pogodne za lakše treninge, ipak se ne mogu usporediti s našom najvećom i najpopularnijom planinom. Bez obzira na navedeni "hendikep", višemjesečni treninzi članova Kluba ipak su urodili plodom. Naime, Klub pustolovnih sportova Baraber extreme team bio je najbrojniji klub na ovogodišnjem velebitskom trekingu! Još nas više raduje činjenica da su svi članovi kluba koji su se natjecali, utrku završili u regularnom vremenu, a najviše nas raduje i jedna osvojena medalja, što u konkurenciji od petstotinjak natjecatelja sigurno zaslužuje svaku pohvalu. Ovisno o fizičkoj kondiciji natjecatelja, velebitski je treking već tradicionalno podjeljen u četiri težinske kategorije: 16 km, 27 km, 47 km i 100 km. Baraberi su ove godine nastupili u tri kategorije. Nedostižna je ostala kategorija od 100 km, za koju ove godine nije bilo hrabrih. U muškoj konkurenciji kategorije 12 km nastupio je Tomislav Anđić i osvojio 32. mjesto u konkurenciji od 35 natjecatelja, dok su u ženskoj kategoriji 12 km nastupile Martina Marinić, Marika Marić, Ana Marić, Sandra Dvoržak i Daria Nieder, i osvojile 3. (brončana medalja!), 4., 22., 23. i 35. mjesto u konkurenciji od 38 natjecateljica. U muškoj kategoriji 27 km nastupili su Petar Huis, Matija Stanković, Darko Đakovac, Josip Đakovac, Ivan Lasić, Kruno Tomljanović, Marko Pavić, Anto Zlatunić, Hrvoje Šerić i Damir Nenadić i osvojili 9., 16., 31., 32., 36., 46., 50., 100., 103. i 104. mjesto u konkurenciji od 111 natjecatelja. Posebno čestitamo Petru Huisu na vrlo visokom plasmanu u ovoj mnogobrojnoj kategoriji. U muškoj kategoriji 47 km nastupili su Siniša Jonjić, Zoran Andračić, Filip Lončarić, Davor Novaković, Dario Novoselić i Damir Kligl i osvojili 13., 14., 16., 30., 50., i 63. mjesto u konkureniciji od 79 natjecatelja, dok su u ženskoj konkurenciji istoimene kategorije nastupile Lola Novakovič i Anka Čizman i osvojile 13. i 14. mjesto u konkurenciji od 18 natjecateljica. Velebit Ultra Trail,, uz popularnu utrku "100 milja Istre", po broju i strukturi natjecatelja zasigurno su utrke koje već godinama okupljaju sve veći broj natjecatelja ne samo iz Hrvatske već i iz cijelog svijeta. Ove su utrke već odavno poprimile međunarodni karakter, te predstavljaju svojevrsni hrvatski brend. Članovima Kluba Velebit Ultra Trail predstavlja određenu nagradu za cjelogodišnji trud i volontiranje prilikom organizacije različitih klupskih aktivnosti. Baraberima je ovo utrka koja zasigurno ima određenu težinu, budući da je u pravilu puno teža od svih ostalih treking utrka u hrvatskoj treking ligi. Prilika je to da se pokaže fizička spremnost, ali isto tako i svojevrsni pokazatelj koliko pojedini članovi kluba napreduju ili nazaduju u odnosu na prošle sezone. Baraberi se već okreću novim izazovima i utrkama, kojih ni u ovim ljetnim mjesecima neće nedostajati.