MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Ruke su život…

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

IVANOVCI Učenice Područne škole Ivanovci Osnovne škole Ladimirevci postigle su zapažene rezultate na međunarodnom literarno-likovnom natječaju pod nazivom “Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča”.

„Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča“ naziv je teme Međunarodnog likovno – literarnog natječaja Iserlohn – Essen – Zagreb – München – Vukovar koji je bio raspisan za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8.razreda osnovne škole kojeg organiziraju Ankica i Ante Karačić, likovni umjetnici i entuzijasti iz Njemačke. Natječaj je organiziran pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Hrvatske matice iseljenika, a u suradnji Matice hrvatske za Ruhrsko područje, internetskog portala Hrvatski Glas Berlin, Osnovne škole “D. Domjanić” iz Zagreba, Hrvatske nastave Bavarska iz Münchena i URIDSPP „Vukovarski leptirići“ – Udruženje roditelja i djece sa posebnim potrebama iz Vukovara.

Ruke su tema mnogih književnika i slikara, ali i filozofa koji se vječito pitaju tko im upravlja rukama. One govore jezikom i opipom, oblikuju svoje misli, sviraju, umiruju i uspavljuju, tješe i grle…ruke su ŽIVOT.  Što ruke mogu izumiti, pokazati, promijeniti i proizvesti? Zašto je bitan rad rukama? Sve su to pitanja koja smo postavili našim učenicima kako bi kroz svoja likovna i literarna ostvarenja osvijestili značaj upotrebe ruku u životu.   

Na ovogodišnji 21. po redu natječaj uz temu “Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča” pristiglo je preko tisuću radova iz 150 hrvatskih škola. U Gradskoj galeriji Iserlohn sve je radove pomno pregledao žiri u sastavu: dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole, Reiner Danne, direktor gradske galerije i Cirnelija Merkl redaktor u IKZ, te su potom odlučili o najboljim likovnim radovima, budući da će rezultati literarnog dijela biti objavljeni kasnije.  Među najboljima su i naši učenici >>>>  REZULTATI LIKOVNOG DIJELA NATJEČAJA

Učenica 3.i razreda naše OŠ Ladimirevci, PŠ Ivanovci Vanesa Kasapović pod mentorstvom svoje učiteljice Ljiljane Marinjak, osvojila je 2.mjesto svojom interpretacijom teme Ruke u ljubavi i prijateljstvu.  Vrlo zapažene rezultate postigla je i Marta Dorić, učenica 4.i razreda s mentoricom Marinom Arambašić za osvojeno 3.mjesto, kao i Tara Varžić, učenica 2.razreda i mentorica Marija Bulut Lukačević za 4.mjesto.

Čestitke Vanesi, Marti i Tari!

Ljiljana Marinjak

 

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1525 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Forthuber
Agencija za nekretnine
Brzi i pouzdani!
PCV i ALU stolarija, završni radovi u građevinarstvu