Susreti djece hrvatskih branitelja u Savudriji

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

BELIŠĆE Ove godine po drugi put održani su susreti djece hrvatskih branitelja.

Susreti su održani u Savudriji (Umag) od 1. do 3.rujna 2022. g. Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata nositelj je svih programa, od prijevoza, smještaja, prehrane i takmičenja, a Ministarstvo hrvatskih branitelja je glavni pokrovitelj.

Na susretima su sudjelovala djeca iz svih Županija Republike Hrvatske, ukupno je bilo 360 djece od 1. do 8. razreda osnovne škole. Naša Županija Osječko-baranjska bila je zastupljena sa 14 djece i dva voditelja, i to iz Belišća, Valpova, Bilja i Darde.

Iz Belišća i Valpova sudjelovalo je 7 djece članova UHDDR - a grada Belišća i voditelj član Udruge UHDDR-a Belišća, isto tako iz Bilja i Darde 7 djece i voditelj član Udruge UHDDR-a Bilje

Nakon otvaranja igara djeca su se natjecala u sportskim disciplinama, kulturnim radionicama i društvenim igrama.

Na završnoj večeri koja je održana u Savudriji službeno su proglašeni rezultati po disciplinama i radionicama i svi sudionici koji su ostvarili najbolje rezultate bili su nagrađeni medaljama.

Naša Osječko-baranjska Županija osvojila je 5 medalja i to iz modeliranja, likovne radionice i playstationu.

Natjecatelji UHDDR-a Belišća Jan Sirovec osvojio je 1. mjesto i zlatnu medalju u playstationu, a Mia Vučetić 3. mjesto i brončanu medalju u modeliranju, a iz UHDDR Bilja Jakov Kovačević osvojio je 2. mjesto i srebrnu medalju  u playstationu, Karlo Horvat iz Luča osvojio je 3. mjesto i brončanu medalju u playstationu i Barbara Kanjo iz Darde osvojila je 3. mjesto i brončanu medalju iz likovne radionice.

Nakon završetka igara svi su se sretni i zadovoljni vratili kući.