MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Počinje gradnja novog putničkog terminala Zračne luke Osijek

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna
 

Sve je spremno za izgradnju i rekonstrukciju osječke zračne luke.

Ukupna vrijednost ugovora je 9.059.450,02 eura (bez PDV-a), a ovom investicijom osigurat će se sigurnosno-prometne standarde, udovoljiti schengenskom režimu upravljanja granicama te osigurati energetsku učinkovitost. Sporazum za izvođenje radova „Gradnja putničkog terminala Zračne luke Osijek“ potpisan je između Zračne luke Osijek d.o.o. i Zajednice gospodarskih subjekata – Projektgradnja plus d.o.o., Osijek-Koteks d.d. i Trames d.o.o.. Gradnja će trajati ovu i 2024. godinu,

Sporazum su potpisali direktor Zračne luke Osijek Ivan Kos i predstavnici izvođača radova, a tomu su nazočili župan Osječko-baranjske županije Ivan Anušić, gradonačelnik Grada Osijeka Ivan Radić sa zamjenicima, Ivana Bagarić, predsjednica Skupštine Osječko-baranjske županije i drugi uzvanici.  

- Kao što smo i najavljivali, projekt obnove zgrade Zračne luke Osijek je došao u fazu izvođenja radova. Danas je potpisan ugovor i radovi kreću na čemu čestitam izvođačima radova. Zračna luka ima potencijal za rast i razvoj, a zajedno s Gradom Osijekom i Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture nastavljamo raditi na razvoju naše zračne luke o čemu najbolje govore novi letovi i porast broja putnika u ovoj godini. Nakon obnove, Zračna luka će biti modernija i funkcionalnija i u potpunosti se uklapa u viziju i strategiju županije kako ju mi vidimo, a to je bolja i prosperitetnija Osječko-baranjska županija - rekao je župan Ivan Anušić.

Obnova Zračne luke teći će kroz tri faze. Prva faza projekta je projektiranje, druga ishođenje dozvola i akata, a posljednja faza je sama izgradnja.

- Prvo ćemo raditi unutarnje uređenje i prilagođavanje pravilima schengenae zatim rekonstrukciju fasade i na kraju izradu vanjske nadstrešnice. Vrijednost radova je 9 milijuna eura bez pedeve, a u obnovu ide 2800 metara kvadratnih – rekao je Ivica Crnković.

- Iznimno mi je zadovoljstvo potpisati danas ovaj ugovor koji je važan za Zračnu luku, ali i za Osijek i Osječko-baranjsku županiju i cijeli istok Hrvatske. Potpis ugovora za izgradnju terminala je nastavak svega onoga o čemu smo govorili prije dvije godine kad sam preuzeo Zračnu luku Osijek i moram se zahvaliti Vladi RH, resornom ministarstvu, Županiji i Gradu jer zajedno pokazujemo da Zračna luka može biti jedan od generatora razvoja ovog kraja, a ovaj projekt je dobar pokazatelj da u tom smjeru i idemo – istaknuo je Ivan Kos, direktor Zračne luke Osijek.

Pristanišna zgrada će se proširivati i reorganizirati, pa če se rekonstrukcijom dobiti dodatni gate-ovi čime će se nužno izmijeniti i tijek kretanja putnika, ugostiteljski prostor će se izmjestiti na drugu lokaciju unutar zgrade, izgradit će se i urediti prostor namijenjen za graničnu kontrolu putnika i prostor namijenjen za zaštitni pregled putnika, a prostor za prihvat putnika će se proširiti.

- Nakon obnove koja će biti i vizualna i tehnička i energetska, Zračna luka će s novom putničkom zgradom dobiti moderan centar koji će zasigurno privući i nove aviokompanije kao i turiste na istok Hrvatske – zaključio je Kos.

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1356 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

KINO PROGRAM

LIPANJ

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

Nizom manifestacija

obilježena 200. obljetnica

smrti Matije Petra Katančića

Video

Prvi koncert Valpovačkog

tamburaškog orkestra započinje

od 22 minute i 54 sekundi

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu