Tražite posao

VIDEO

Belišće pobjednik Županijskog kupa!

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Nogometaši Belišća obranili su naslov pobjednika Županijskog nogometnog kupa Osječko baranjske županije pobjedom u finalu protiv BSK-a iz Bijelog Brda.

BELIŠĆE – BSK  1:1 (4:3)

Strijelci: 1:0 Radovanović (29), 1:1 Horvat (90+)

Igrač utakmice: Domagoj Damjanović

Pred oko 500 gledatelja Belišće i BSK prikazali su vrlo dobar nogomet u kojem kad se sve zbroji pobjeda zasluženo odlazi na stranu momčadi Davora Rupnika. U prvom dijelu Belišće je definitivno bio bolji takmac, imali su loptu u svom posjedu, u više navrata bili vrlo opasni prema protivničkom golu, a u 29. minuti su to i naplatili kada je Filip Radovanović nakon fantastične asistencije Salapića prizemno pogodio suprotnu malu mrežicu. Do odmora se nastavilo u istom ritmu, a u drugih 45 minuta BSK kreće odlučnije, bliže su Stanićevu golu, ali je i na drugoj strani Belišće bilo vrlo opasno iz kontri. Spašavali su se Belišćani s crte zahvaljujući Bruni Damjanoviću, ali i Bijelobrđani Zahvaljujući Aleksandru Mitroviću. 20ak minuta prije kraja Rupnik se odlučio braniti tih 1:0, povukao je iz igre najboljeg pojedinca utakmice Domagoja Damjanovića koji je u srcu terena vukao konce, i bio je strateg Crvenih na milimetar od uspjeha, u prvoj od četiri minute sudačkog dodatka BSK je došao do poravnanja. Nakon što su obranili sve puno zahtjevnije situacije pali su Crveni nakon kornera, u velikoj gužvi najbolje se snašao Miran Horvat koji je s desetak metara kroz šumu nogu našao lopti put u mrežu i postalo je jasno da će o pobjedniku odlučivati lutrija jedanaesteraca.

Nakon po dva uspješno izvedena jedanaesterca, slijedila su po dva promašena sa svake strane, a onda u posljednjoj seriji Stanić brani udarac Gbane, a onda Lovro Anić pogađa i osigurava Belišžu obranu naslova pobjednika Kupa! Po završetku utakmice nagrade inače odličnoj sudačkoj četvorki dodijelio je tajnik ŽNS Željko Bel, pehar drugoplasiranom BSK-u zamjenik gradonačelnika Đakova Mladen Francem, a dva pehara pobjednicima, nogometašima Belišća, gradonačelnik Đakova Marin Mandarić i predsjednik ŽNS Ante Vučemilović-Šimunović.