PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Stručno osposobljavanje vatrogasaca u području prometne sigurnosti

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

BELIŠĆE/KARLOVAC  U utorak i srijedu, 8. i 9. studenoga 2022. godine, u Karlovcu je održano dvodnevno osposobljavanje u okviru međunarodnog projekta „Vatrogasci u podizanju pripravnosti i svijesti u području prometne sigurnosti“.

Ovo je treće po redu osposobljavanje vatrogasnih instruktora na temu spašavanja u prometnim nesrećama, a u sklopu projekta čiji su partneri Hrvatska vatrogasna zajednica i CTIF Norway. U osposobljavanju sudjeluju vatrogasci iz cijele RH  kao i predstavnici županijskih zavoda za hitnu medicinu te po 3 vatrogasna instruktora iz Norveške i Slovenije.

Kako je kazao glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković, na osposobljavanje su pozvane sve vatrogasne zajednice te će tijekom dva dana obuke ovdje biti vatrogasci iz cijele Hrvatske.


-Razmjena iskustva je vrlo bitna, osobito u teškim prometnim nezgodama kojima nažalost svakodnevno svjedočimo. Upravo u ovakvim nesrećama, u suradnji s hitnom medicinskom pomoći, vatrogasci sudjeluju u rješavanju različitih problema. Ova će radionica doprinijeti još boljem funkcioniranju i radu vatrogastva kojem su veliki izazovi razvoj tehnologija u prometu i razvoj novih vozila“, kazao je Tucaković. Podsjetio je i kako su vatrogasci prošli tjedan imali edukaciju za postupanje kod potencijalnih incidenata s baterijama na vozilima, a u organizaciji Rimac Grupe. „Svaka prometna nezgoda je različita i svaka je novi izazov za vatrogasce. Brojne su opasnosti s kojima se vatrogasci kod ovakvih intervencija susreću stoga je važno da se s njima upoznaju, a kako bi što brže spasili unesrećenog“.

Zapovjednik Karlovačke županije Goran Franković zahvalio je kolegama iz Slovenije i Norveške koji pomažu u unaprijeđenu znanja hrvatskih vatrogasaca. Dodao je i kako je za svakog spasitelja najbolje da uči iz iskustava drugih te kako vjeruje da će kroz 4 scenarija s kojima će se vatrogasci ovdje susresti, hrvatski vatrogasci svoje znanje dignuti na viši nivo.

Početku obuke prisustvovala je i zamjenica županice Karlovačke županije dr. sc. Vesna Hajsan Dolinar koja je izrazila zadovoljstvo što se ovakva jedna obuka provodi upravo na području ove županije.

-Ponosni smo na rad vatrogasaca i vjerujemo kako će ovakve obuke pomoći u operativnoj spremnosti vatrogasaca. Svakodnevno svjedočimo brojnim opasnim situacijama, a vatrogasci su upravo ti na koje se uvijek možemo osloniti, kazala je Hajsan Dolinar.

Iz VATROGASNE ZAJEDNICE OSJEČKO-BRANJSKE ŽUPANIJE na osposobljavanju su sudjelovali: Ivan Klemen – DVD Đakovo, Luka Vuksanić, Domagoj Valdin – DVD Valpovo, Goran Kerovec – JVP Beli Manastir i Željko Čakalić – DVD Belišće.

Navedena radionica zasigurno je pružila neke nove informacije i obogatila naše spoznaje s novim iskustvima i informacijama kojih je bilo na pretek.

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1223 gostiju i nema članova online

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest Pin It

KINO PROGRAM

TRAVANJ

 

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

Kreativni

umirovljenici

u WEB

izlogu

 

 

Nizom manifestacija obilježena

200. obljetnica smrti

Matije Petra Katančića

Video

Prvi koncert Valpovačkog

tamburaškog orkestra započinje od

22 minute i 54 sekundi

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu