MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Svečano obilježili 44. obljetnicu male mature

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

VALPOVO  Vrijeme Adventa 2024. godine u posebnom će sjećanju ostati skupini šezdesetogodišnjaka koji su se ovih dana okupili i osvježili sjećanja na učeničke dane.

Prvi puta nakon mnogo godina, ponovo je na okupu bio 8 c razred Osnovne škole Đuro Salaj u  Valpovu, kako se tada škola zvala, generacije rođene 1965. godine, kako bi proslavili 44. obljetnicu završetka osnovnog školovanja.

Cijela je njihova generacija odrastala i živjela u turbulentnom razdoblju tako da je druženje proteklo u prepričavanju vlastitih iskustava i zgoda. Neki su već u mirovini jer su bili u vojsci i Domovinskom ratu, a neki su i dalje, službenici, poduzetnici, svećenici, konobari, njegovatelji, zaštitari, građevinari, zanatlije pred mirovinom…

U razredu je bilo 30 učenika. Nažalost Vitomir Begović, Siniša Biro, Dubravka Glavaš i Nela Mihaljević, prerano su preminuli, neki se nisu mogli odazvati pozivu na druženja zbog obveza, ali su neki iskoristili adventsko razdoblje i potegnuli iz Irske, Austrije, Njemačke, Francuske, Zagreba, Trogira, Vinkovaca i drugih udaljenih krajeva, ne želeći propustiti priliku za obnavljanje uspomena na lijepe učeničke dane.

Na svečano ukrašenim stolovima uvećane fotografije iz doba školovanja podsjećale se na lijepe zajedničke trenutke učenja i igranja.

S pijetetom su se prisjetili učitelja, koji su ih vodili kroz školovanje kao razrednici, od 1- 4 razreda Mirka Turkalja, a od 5 - do 8 razreda Milene Valenteković. Dakako, sjetili su se svih koji su tokom školovanja u učionicu ulazili s njihovim dnevnikom i zabilježenim ocjenama u njemu. O svakome od njih ostala je neke nezaboravljena uspomena.

Na druženju su bili: Slavko Barišić, Pavo Cvenić, Dragan Čaleta, Milka Dragun, Goran Gažić, Margita Gomerčić, Miodrag Keleković, Marija Kubala, Berislav Kučinac, Florijan Kvetek, Marijana Macokatić, Žarko Mandić, Marinko Tomaz, Tihomir Vidošić, Lidija Vilk, Ivica Bodakoš, Zoran Horner, Ruža Jurić, Marija Jurčević, Svjetlana Berečić, Darko Klobučar, Melita Selak, Kristinka Sušić, Svjetlana Štoos, Vesna Cvenić, i Anica Vuk.

Zahvalni organizatorima Pavi Cveniću i domaćinu prostora u kome su slavili Marinku Tomazu nekadašnji osmaši u veselom su raspoloženju proveli ugodnu večer i zavjetovali se na skori novi susret o 45. obljetnici „male mature“.

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1331 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

KINO PROGRAM

SIJEČANJ

                                              

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu