PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Dani otvorenih vrata Likovne udruge Bel-Art Belišće 2018.

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

BELIŠĆE Likovna udruga Bel-Art po prvi se puta uključila u manifestaciju Dani otvorenih vrata udruga 2018, koja za cilj ima informiranje javnosti o radu udruga u lokalnoj i široj zajednici, a ove je godine održana od 24. do 26. svibnja 2018. u cijeloj Hrvatskoj.

Dane otvorenih vrata udruga Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske organizira sedmu godinu zaredom kako bi se otvaranjem vrata udruga u određenom danu ili danima svim zainteresiranim građanima i široj javnosti približile aktivnosti udruga u različitim područjima djelovanja: ponajprije programi i projekti od interesa za opće dobro koje provode udruge diljem Hrvatske, u prostorima udruga ili izvan njih. To je prilika da građani sudjeluju u brojnim kreativnim radionicama, predavanjima, predstavama, akcijama, te da se upoznaju s različitim društveno korisnim projektima i programima, ali i mogućnostima volontiranja u udrugama.

Poseban naglasak je na predstavljanju rezultata projekata i programa udruga financiranih sredstvima iz javnih izvora, kako bi time pridonijeli još većoj otvorenosti i boljoj transparentnosti rada udruga u Hrvatskoj.

 

LIKOVNA RADIONICA S "KIKIĆIMA"

U petak 25. svibnja članovi Bel-Arta Jadranka Berak, Antun Sabo i Tin Lacković održali su slikarsku radionicu u OŠ Ivana Kukuljevića Belišće s polaznicima mješovite vrtičke skupine "Kikići". Slikari su na samom početku predstavili udrugu i njene aktivnosti, nakon čega su se djeca bacili na drvene bojice i pastel, a za motiv su odabrli prirodu.

Vrijedne ručice malenih predškolaca, pod stručnim okom Bel-Artovih slikara napravile su dvadesetak malih umjetničkih djela kojima će ukrasiti svoju učionicu. Na kraju radionice njihova odgajateljica Dragica Jančikić zahvalila se slikarima na ovoj radionici te izrazila želju za daljnjom suradnjom "Kikića" i LU Bel-Art.

 

RADIONICE I PREDSTAVLJANJE BEL-ARTA

U subotu 26. svibnja, u prostorijama Likovne udruge Bel-Art, s početkom u 8h započele su kreativne radionice za sve zainteresirane mališane, ali i odrasle zaljubljenike u umjetnost.

Tijekom dana na radionicama je sudjelovalo dvadesetak djece različitih uzrasta, koja su se okušala u tehnici suhog pastela. S našim mladim sugrađanima družili su se  Vesna Vajda, Suzana Lešnjaković, Vanja Eberl, Dragica Petrač Čuturilo, Damir Kiš i Tin Lacković koji su ih uveli u zanimljiv i nadasve kreativan svijet slikarstva. Teme za slikanje bile su proizvoljne, što je mališanima dalo punu kreativnu slobodu, pa su tu našlo voče, ume, cvijeće, životinje, mere, plaže ...

Odrasli posjetitelji svoju pažnju usmjerili su na već gotove slike naših članova te su se upoznali s radom i djelovanjem likovne udruge. 

  

                                                                                    

                                                                                     

 

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1166 gostiju i nema članova online

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest Pin It

KINO PROGRAM

TRAVANJ

View the embedded image gallery online at:
https://www.valpovstina.info/#sigFreeIdc336c38847

 

 

BELIŠĆE

BIZOVAC

PETRIJEVCI

VALPOVO

 

 





Web izlog

kreativnog

stvaralaštva

 

Kreativni

umirovljenici

u WEB

izlogu

 

 

Nizom manifestacija obilježena

200. obljetnica smrti

Matije Petra Katančića

Video

Prvi koncert Valpovačkog

tamburaškog orkestra započinje od

22 minute i 54 sekundi

 

 

 

 

 

 

Galerije fotografija

Ledom okovana rijeka (Dubravko Maričić)

Valpovački dvorac u zimskoj noći

Bajkovita Istra   (Maja Kraljik)

Boje jeseni u Valpovu