MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

      

DABAR u Srednjoj školi Valpovo

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

VALPOVO Dabar je međunarodno natjecanje s inicijativom promicanja informatike i računalnog razmišljanja.

Osmišljen je kako bi se svim učenicima omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz on-line aplikaciju.  Natjecanje se sastoji od niza izazovnih zadataka koja su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Natjecanje se organizira u 5 kategorija. GigaDabar je kategorija za učenike srednjih škola.

I ove se godine Srednja škola Valpovo aktivno uključila u ovaj projekt. Na natjecanju koje se provodilo od 12. do. 16. studenoga 2018. na CARNetovom sustavu Loomen sudjelovalo je 142 učenika naše škole. Ispit se sastojao od 12 pitanja koje su natjecatelji morali riješiti u vremenu od 40 minuta. Svaki je natjecatelj za sudjelovanje dobio zahvalnicu.

Međunarodni karakter natjecanja je ujedno prigoda da učenici pokažu svoje znanje i usporede s učenicima iz drugih zemalja. Natjecanja ovakve vrste su veoma popularna među našim učenicima te se nadamo da će i na godinu biti ovako dobar odaziv. Učenike su za natjecanje pripremali nastavnici informatike: Marija Jutriša, Vlatko Vujnovac i Anja Ćupurdija.

 

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 517 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Forthuber
Agencija za nekretnine
Brzi i pouzdani!
PCV i ALU stolarija, završni radovi u građevinarstvu