MALI OGLASI

PRETRAŽI OGLASE

Tražite posao

VIDEO

 

 

 

 

Radost druženja na Valpovačkoj stazi zdravlja

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna
 

VALPOVO Dvjestotinjak  Valpovčanki i Valpovčana, pretežno treće životne dobi, okupilo se danas na prvoj manifestaciji Valpovačka staza zdravlja, organiziranoj u povodu Međunarodnog dana starijih osoba.

Podržana od Turističke zajednice Grada Valpova i Grada Valpova, manifestaciju je organizirala Stela Horvat, inicijator Valpovačke staze zdravlja i voditeljica programa za poboljšanje kvalitete života osoba starije životne dobi.

Staza zdravlja vodila je od glavnog ulaza u Valpovački perivoj, gdje su sudionici dobili jabuku na dar, dobiste Matije Petra Katančića, gdje su mjerili razinu šećera u krvi, do staze prema platani gdje su dobili bočicu vode na dar, do šarene ponude mjesnih obiteljskih gospodarstava duž staze, do štanda Grada Valpova s publikacijama i sitnim suvenirima, do platane gdje su mjerili tlak, do livade na kojoj su uz riječi dobrodošlice malo vježbali i sudjelovali u pedagoškoj radionici, malo razgovarali o zdravlju i na posljetku se osladili bogatom ponudom slastica. 

U znak podrške cijeloj aktivnosti, voditelj Turistička zajednice Eduard Lacković, darivao je sudionicima dvadeset kompleta štapova za nordijsko hodanje i pregršt praktičnih platnenih vrećica.

Pozdravljajući sudionike današnje manifestacije, Stela Horvat je rekla:

-Kada se udruže različita znanja i vještine i svaki pojedinac pridonese onome što najbolje radi dobijemo puno pozitivne energije i Valpovačku stazu zdravlja. Suradnja i međusobna briga od presudne su važnosti kada nesigurnost postane dio života, a našim umirovljenicima ona je sastavni dio svakodnevice.

Vidno zadovoljna odjekom akcije koju je podržao i gradonačelnik Matko Šutalo, Stela Horvat je komentirala:

-Obilježavanjem Međunarodnog dana starijih osoba želimo naglasiti  da su osobe starije životne dobi važni članovi našeg društva koji su u naš grad utkali svoje vrijeme, znanje i vještine, a Valpovačka staza zdravlja je simbol podrške upravo njima. Da se zlatni dani u valpovačkom perivoju doista nastavljaju pokazala je i posjećenost staze koja je bila socijalnog, društvenog, obrazovnog i sportskog karaktera na kojoj su svoju aktivnost pronašli svi posjetitelji -od najmlađih do onih najstarijih čiji smo dan i obilježavali. Još jedan zlatni dan bio je naš, perivoj je postao mjesto okupljanja, druženja, na trenutak čarolija, radost, jer su u vrtlogu dnevnih obaveza mnogi ipak pronašli vrijeme za sebe i na  jednostavan način aktivirali novu svježu energiju, rekla je.

Posebno se zahvalila svima koji su pomogli organizaciju i provođenje manifestacije, a posebno gradonačelniku, Matku Šutalu i Turističkoj zajednici Grada Valpova te suradnicama Klari Jurišić i Jeleni Katalenić

-Pokretačka snaga mladosti, iskustvo zrelosti i mudrost starije životne dobi dobitna su kombinacija, zaključila je istaknuvši moto ove manifestacije:

“Kada god radiš nešto iz duše, osjetit ćeš rijeku kako se u tebi kreće. To je radost."

 Rumi

  

 

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Imamo 1378 gostiju i nema članova online

PROGNOZA VREMENA

giweather joomla module

DRUŠTVENE MREŽE

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Brzi i pouzdani!