Izviđačka jesen u Zlatnoj gredi
- Detalji
- Kreirano: Utorak, 13 Listopad 2020 15:16
- Objavljeno: Utorak, 13 Listopad 2020 15:16
- Napisao/la Ema Tivanovac
- Hitovi: 296
VALPOVO Poletarci i pčelice Odreda izviđača „Iovallios“ Valpovo sudjelovali su 10. i 11. 10. 2020. godine na Jesenskim igrama poletaraca u Zlatnoj gredi u prelijepoj Baranji.
Jato poletaraca „Petar Pan“ sudjelovalo je u mnoštvu aktivnosti od edukativnih radionica o obnovljivim izvorima energije-solarni paneli, izradi bedževa od plodova jeseni, oslikavanja staklenih zdjelica, sadnje cvijeća, runjenje kukuruza i suncokreta…. do poletarskih igara u prirodi „pokretom do zdravlja“. Logorska vatra uz prigodni izviđački kulturno-zabavni program bila je dodatno veselje svakom sudioniku i prilika da se naši poletarci bolje upoznaju i nađu prijatelje među svojim vršnjacima iz Izviđačkog kluba „Javor“ iz Osijeka.
Kuća u prirodi Zlatna greda savršeno je mjesto za upoznavanje prirode i njenih bogatstava. Zanimljiva je bila šetnja po baranjskoj poučnoj stazi, jahanje na konju, igre na mini adrenalinskom parku i iskušavanje hrabrosti na „zip line“ i sve su to hrabri poletarci i pčelice izdržali uz veselje i osmjeh na licu.
Vremena je bilo premalo za sve što smo planirali i trebali odraditi, no stoga jedva čekamo neko novo druženje i boravak u prirodi.
https://www.valpovstina.info/index.php/vijesti/11159-izvidacka-jesen-u-zlatnoj-gredi#sigFreeId3b3e6cedc9
Ema Tivanovac,
voditeljica družine „Petar Pan“